אוניברסיטת תל אביב, ארכיון
צילום: פלאש 90

המוסדות האקדמיים: עד כניסת החלטת הקבינט לתוקף - המבחנים נמשכים כרגיל

בוועד ראשי האוניברסיטאות אומרים כי חבל שההחלטה על קיום מבחנים מקוונים בלי התייעצות עמם. ראשי האוניברסיטאות מזהירים כי סיום הסמסטר תלוי על בלימה. לאחר התגובות השר אלקין הבהיר: אפשר לערוך בחינות כרגיל השבוע
לירן כוג'הינוף
29 ביוני 2020
18:30
עודכן ב 20:47

בוועד ראשי האוניברסיטאות אמרו הערב (שני) כי החלטת קבינט הקורונה לבטל את קיום המבחנים הרגילים ולהפכם למקוונים בלבד "נמהרת ולא הגיונית". לדברי הוועד, חבל שהחלטה התקבלה בלי התייעצות עם האוניברסיטאות. בנוסף, הזהירו ראשי האוניברסיטאות כי סיום הסמסטר תלוי כעת על בלימה.

שר ההשכלה הגבוהה והמשלימה, זאב אלקין, הבהיר בהמשך כי המוסדות יוכלו לערוך בחינות כרגיל השבוע, אם ירצו בכך. לפי הודעתו, סוכם שהצו של משרד הבריאות ייכנס לתוקף החל מסוף השבוע, וביום ראשון כל הבחינות יתקיימו באופן מקוון. 

בעקבות החלטת קבינט הקורונה שורר בלבול רב בקרב סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה. באוניברסיטת תל אביב צפויה להתקיים מחר בחינה אך עד כה סטודנטים רבים אינם יודעים אם זו תתקיים או לא.

סגן הרקטור של האוניברסיטה, פרופ' אייל זיסר, הודיע כי נכון לרגע זה המבחנים צפויים להתקיים כרגיל. "האוניברסיטה תמשיך לפעול על פי מתווה הבחינות הקיים שהופץ", כתב פרופ' זיסר במייל שהפיץ לסטודנטים.

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אריאל פורת, אמר לכאן חדשות כי הסטודנטים יכולים לפנות לשר להשכלה גבוהה זאב אלקין ולשאול אותו אם יש בחינה.

במקביל, הנהלת האוניברסיטה העברית הודיעה כי בחינות שנועדו להתקיים בקמפוס יידחו למועד שאינו ידוע עם כניסת החלטת קבינט הקורונה לתוקף. על פי ההודעה, בחינות שלגביהן נמסרה לסטודנטים הודעה על כך שיתקיימו מרחוק - תתקיימנה כסדרן.