בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו רומז: הסיפוח לא יצא לדרך ב-1 ביולי

רה"מ בשיחה סגורה: "יש לנו שיח טוב וענייני עם האמריקנים, וכשיהיה לי מה לדווח - אדווח. זה תהליך מורכב ויש הרבה שיקולים מדיניים וביטחוניים שאני לא יכול לפרט. אמרנו שזה יהיה החל מ-1 ביולי"
גילי כהן
29 ביוני 2020
20:58

יומיים לפני תאריך היעד להחלת הריבונות: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בשיחה סגורה לחברי סיעתו כי הסיפוח לא יצא לדרך ב-1 ביולי. היום (שני) פורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי נתניהו הסביר לחברי הסיעה: "יש לנו שיח טוב וענייני עם האמריקנים, וכשיהיה לי מה לדווח - אדווח. זה תהליך מורכב ויש הרבה שיקולים מדיניים וביטחוניים שאני לא יכול לפרט. אמרנו שזה יהיה החל מה-1 ביולי". 

לפי מקורות, אותם שיקולים מדיניים שמשפיעים על המהלך הם, בין השאר, ההחלטה הצפויה של בית הדין הבין-לאומי הפלילי בהאג, בעניין סמכותו לפתוח בחקירה נגד ישראל. מוקדם יותר אמר ראש הממשלה החליפי בני גנץ בישיבת סיעתו כי "מה שאינו קשור לקורונה יחכה לימים שאחרי הווירוס". בתגובה לדברים, אמר נתניהו בישיבת סיעת הליכוד: "הנושא אינו תלוי בכחול לבן, הם לא הגורם לכאן ולכאן".

בד בבד, ראש הממשלה צפוי לפגוש מחר את השליח המיוחד לנושאי איראן בממשל טראמפ, בריאן הוק. הוק מגיע לישראל לאחר שביקר באיחוד האמירויות בימים האחרונים, וזאת על רקע מאבק אמריקני-ישראלי נגד הסרת אמברגו הנשק על איראן באוקטובר.