חולה קורונה
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

דוח אמ"ן: אם תימשך התחלואה השמיים לא ייפתחו ב-1 באוגוסט

דוח מרכז המידע והמחקר של אגף המודיעין קובע כי לנוכח העלייה המתמשכת במספר החולים החדשים בישראל בשבועות האחרונים, קיימת סבירות נמוכה שמעמדה של ישראל בעיני האיחוד האירופי ישתנה
גילי כהן
30 ביוני 2020
13:05

דו"ח מרכז המידע והמחקר של אמ"ן שהתפרסם הבוקר (שלישי) קובע כי אם מגמת התחלואה תימשך כפי שהיא בשבועות הקרובים והמגפה לא תרוסן, ישראל לא תוכל לפתוח את השמיים כפי שמתוכנן ב-1 באוגוסט.

עוד נכתב בדוח כי "נוכח העלייה המתמשכת במספר החולים החדשים בישראל בשבועות האחרונים, קיימת סבירות נמוכה שמעמדה של ישראל בעיני האיחוד האירופי ישתנה". ישראל נחשבת כמדינה אדומה בעבור כמה מדינות - והיא לא נכללת ברשימת המדינות המותרות לכניסת אזרחים בשערי האיחוד.

האיחוד האירופי הכריז היום רשמית כי ישראל לא תיכלל ברשימת המדינות שאינן חברות באיחוד ואזרחיהן יוכלו להיכנס למדינות האיחוד ללא בידוד. הרשימה צפויה להיבחן מעת לעת ולהשתנות לאור הנתונים. בין המדינות הכלולות ברשימה: אלג'יריה, אוסטרליה, קנדה, גיאורגיה, יפן, מונטנגרו, מרוקו, ניו זילנד, רואנדה, סרביה, קוריאה הדרומית, תאילנד, תוניסיה ואורוגוואי.

על רקע מספר הנדבקים הגבוה בשבוע האחרון ביישובים במגזר הערבי, ביצע מרכז המידע והמחקר ניתוח של נתוני תחלואה ב-70 יישובים ובפרט באלה שבהם נרשמה עלייה משמעותית בתחלואה. מהבדיקה עלה כי ב-70 יישובים ערביים נרשמו בשבוע האחרון 191 חולים חדשים כשבסך הכול עומד מספר החולים הפעילים ביישובים אלה על 351. עוד עולה כי שיעור הבדיקות החיוביות באוכלוסייה הערבית דומה לשיעור הבדיקות החיוביות בכלל האוכלוסייה.

בתוך כך, נרשמה בימים האחרונים עלייה של ממש במספר הנדבקים בימים האחרונים בדימונה, כש-53 תושבים בעיר זוהו כחולים מאומתים. מחקירה אפידימיולוגית שקיים משרד הבריאות עולה כי רוב מקרי ההדבקה אירעו בחתונה. הנדבקים מתגוררים בשכונות במזרח העיר.

תגיות:
קורונה