-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל משרד החינוך לבתי הספר: היערכו גם לסגר מלא וללמידה מרחוק

שמואל אבואב, הודיע למנהלים כי מערכת החינוך נדרשת להיערך לשלושה תרחישים אפשריים בשנה הבאה, בהם גם מודל של למידה משולבת - מהבית ומבית הספר
לירן כוג'הינוף
30 ביוני 2020
16:23

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הודיע היום (שלישי) למנהלי בית הספר כי מערכת החינוך נדרשת להיערך לשלושה תרחישים אפשריים בשנה הבאה - בהם סגר מלא של כלל בתי הספר ומעבר ללמידה מרחוק. במסמך ששלח המנכ"ל למנהלים צויים כי יש להיערך גם לתרחיש משולב שבו תתקיים למידה בבתי הספר ומהבתים יחד. עוד כתב אבואב כי משרד החינוך ממליץ בשלב זה לייצר מערכת שעות ייעודית לתרחיש של שגרת קורונה, כלומר - כשבתי הספר פתוחים ופועלים תחת מגבלות משרד הבריאות. 

במסמך נכתב למנהלי בית הספר היסודיים כי היקף תוכנית הלימודים תשתנה. תכני החובה בתוכנית יצומצמו לכ-70% מהתוכנית המלאה. כל בית ספר רשאי לבחור ללמד גם תכנים נוספים מתוך 30% שהוגדרו כרשות. המשרד יעדכן בדבר מיקודים אלו במהלך חודש אוגוסט.

בד בבד, מרכז השלטון המקומי הודיע היום כי 60% מהילדים נרשמו לקייטנות בית הספר של החופש הגדול, שיחלו מחר. המיזם יפעל לגני הילדים עד כיתה ד' עד ל-6 באוגוסט. על פי המתווה, עד 28 תלמידים בממוצע יהיו בכיתה, ובהתאם למזג האוויר הפעילויות יהיו בחוץ. במועצות האזוריות לא יהיו הסעות והפעילויות יהיו בתוך היישובים.

יו"ר המרכז, חיים ביבס, אמר כי ההיענות הגבוהה של ההורים לפרויקט מעידה על אמון הציבור בשלטון המקומי, וברצון לשמור על שגרה. "הקיץ מתחיל כשההורים יכולים לעבוד בנחת. התוכנית יוצאת לדרך לאחר מאמצים רבים מצד צוותי החינוך ברשויות המקומיות ובמוסדות החינוך, ותודתנו העמוקה להם", כך לדבריו. 

יותר ממיליון וחצי תלמידי גני הילדים ובתי הספר היסודיים סיימו היום את שנת הלימודים תש"פ. משרד החינוך הקים צוות מיוחד כדי לשקול כיצד יש לפתוח את שנת הלימודים הבאה ב-1 בספטמבר.