בדיקת קורונה
צילום: פלאש 90

דוח: 20% מהנדבקים בקורונה - מהמגזר החרדי

מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה פרסם דוח, ממנו עלה כי שישה אזורים ויישובים חרדיים תרמו כ-20% מהתחלואה בישראל השבוע. שיעור הבדיקות החיוביות במגזר החרדי גדול פי שניים מהשיעור באוכלוסייה הכללית
גילי כהן
01 ביולי 2020
19:07

מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה פרסם היום (רביעי) דוח, ממנו עלה כי שישה אזורים ויישובים חרדיים תרמו כ-20% מהתחלואה בישראל השבוע. מדובר בבני ברק, מודיעין עילית, אלעד, ביתר עילית והשכונות החרדיות בבית שמש ואשדוד. על פי הדוח, בשבוע האחרון נרשמו 673 חולים חדשים באזורים אלו ושיעור הבדיקות החיוביות באוכלוסייה החרדית גדול פי שניים מהשיעור באוכלוסייה הכללית. 

בישראל כרגע יותר מ-25 אלף נדבקים בקורונה, בהם 56 חולים שנמצאים במצב קשה. 320 בני אדם מתו מהנגיף מאז החלה המגפה והתפשטה בישראל. אתמול ביקש משרד הבריאות להטיל הגבלות תנועה על שורה של יישובים, שבהם יש זינוק במספר חולי קורונה. 

לפי נתוני משרד הבריאות, מקור ההדבקה של 45%  מהנדבקים החדשים אינו ידוע. רשימת היישובים שבהם מבקש משרד הבריאות להטיל הגבלות טרם ברורה, אבל בימים האחרונים יש זינוק בנתוני ההדבקה באשדוד, נהריה, דימונה לוד ורמלה. דוח של אמ"ן ממליץ גם הוא על קביעת אזורים מוגבלים נוספים - וכן על חזרה לעבודה מהבית.