ניסנקורן ונתניהו
צילומים: פלאש 90

ניסנקורן: נתניהו טועה "טעות קשה" בהתקפה על מנדלבליט

שר המשפטים הגן על בכירי מערכת המשפט בריאיון לכאן רשת ב ואמר כי "שומרי הסף חיוניים לדמוקרטיה". השר התחייב כי בעוד חודשיים ימונה פרקליט מדינה חדש
ירון דקל וחיים לוינסון
02 ביולי 2020
09:05

שר המשפטים אבי ניסנקורן אמר הבוקר (חמישי) כי ראש הממשלה טועה "טעות קשה" בהתקפותיו על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. את הדברים אמר בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב. "העצמאות של שומרי הסף חיונית לדמוקרטיה", אמר השר בריאיון והוסיף כי יש ליקויים במערכת אכיפת החוק שמצריכים תיקון וכן שבכוונתו לפעול לשיפור התנהלות המחלקה לחקירות שוטרים.

האזינו לריאיון עם שר המשפטים אבי ניסנקורן

שלשום פרסמה לשכת נתניהו מתקפה חריפה על היועץ המשפטי לממשלה, אחרי ששלח לועדת ההיתרים במשרד ראש הממשלה חוות דעת לפיה נתניהו לא יוכל לקבל מתנה של 10 מיליון שקלים למימון הוצאותיו המשפטיות. "מזימת ההפיכה השלטונית של היועמ"ש נחשפה במלוא כיעורה", כתב נתניהו בחשבון הטוויטר שלו. 

ניסנקורן הצהיר בריאיון כי פרקליט המדינה הבא ימונה בעוד כחודשיים, 100 ימים מהקמת הממשלה, בהתאם להסכם הקואליציוני. לדבריו, אין בכוונתו לשנות את אופן בחירת פרקליט המדינה. מאז תום כהונת ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד, עומד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט גם בראש הפרקליטות.

השר ניסנקורן, שתועד בתצלום מישיבת הממשלה יושב ללא מסכה לפניו, אמר בריאיון כי הסיק את המסקנות מהמקרה ומאז הוא מקפיד על עטיית מסכה בכל עת. "אני בהחלט מקבל את הביקורת, נציגי הציבור חייבים להוות דוגמה", דברי שר המשפטים.