אהוד ברק
צילום: פלאש 90

ברק: הבהלה מוגזמת, יש להתייחס לחולי קורונה קשים

רה"מ לשעבר על ההתמודדות עם המשבר: "אין טעם להשוות עם המצב לפני חודש, הדברים אינם דומים" • על עירוב שמו בפרשת ג'פרי אפשטיין: "יש עיסוק שיטתי של נתניהו וסביבתו בהכתמת אנשים שמאתגרים אותו"
דקלוינסון
02 ביולי 2020
09:24

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק אמר הבוקר (חמישי) לכאן רשת ב כי הבהלה סביב הגל השני של נגיף קורונה מוגזמת. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון ציין ברק: "הבדיקות הוכפלו פי ארבעה ושינו את הקריטריונים להגדרת החולים. אין טעם בהשוואות למה שהיה כאן לפני חודש או שלושה חודשים". ראש הממשלה לשעבר הוסיף כי הנתון היחידי שיש להתייחס אליו הוא מספר החולים הקשים ש"מספרם כמעט שלא עלה והוא רחוק מהיכולות של המערכת שלנו". 

האזינו לריאיון המלא עם רה"מ לשעבר אהוד ברק בכאן רשת ב

על היכרותו עם איש העסקים ג'פרי אפשטין, שהואשם בסחר בקטינות לצורך עבירות מין ושם קץ לחייו לפני כשנה, אמר ברק כי הוא מצטער שהכיר אותו. לדבריו, "הייתי באי שלו פעם אחת למשך כמה שעות. לא ראיתי אף צעירה ביום הזה. אני לא היחידי שלא הכיר את הצד האפל שלו. ידעתי שהוא הורשע בשידול לזנות של אישה". 

לפני כשבוע פורסם תצהיר של עורך הדין אלן דרשוביץ, שייצג בעבר את אפשטין, וממנו עלה כי וירג'יניה ג'ופרי - אחת מקורבנותיו של אפשטין - טענה כי ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק הוא אחד מהאח"מים שעימם אילץ אותה איש העסקים לקיים יחסי מין בעת שהייתה קטינה. דרשוביץ פירסם את התצהיר במטרה להוכיח כי כמה מהמתלוננות משקרות. 

ראש הממשלה לשעבר התייחס לפרשה והסביר: "אלן דרשוביץ מנסה לטעון שהאישה משקרת, הוא מביא דוגמאות לאנשים אחרים שהיא משקרת לגביהם. ב-2002 לא הכרתי אותו". ברק טען כי מקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו הם אלה שהעלו את הפרשה לכותרות. "יש עיסוק שיטתי של נתניהו וסביבתו בהכתמת אנשים שמאתגרים אותו" כך לדבריו.