-

ח"כ גפני, על הצעת חוק הפונדקאות של שר המשפטים ניסנקורן: לא רואה את זה עובר, החלטת בג"ץ? אז בג"ץ אמר

ניסנקורן הדגיש בריאיון בכאן רשת ב כי הוא מעוניין בהצעת חוק ממשלתית בהסכמה. גפני: "אני איש של הסכמות. אם לא תהיה הסכמה, זה לא יבוא"
ירון דקל וחיים לוינסון
02 ביולי 2020
10:19

יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, מתייחס הבוקר (חמישי) להצעת חוק הפונדקאות שמקדם שר המשפטים אבי ניסנקורן ואמר: "אני לא רואה כרגע שזה עובר ובוודאי לא שאנחנו נתמוך".  גפני אמר את הדברים בתוכנית דקלוינסון בכאן רשת ב והוסיף: "אני איש של הסכמות. אם לא תהיה הסכמה, זה לא יבוא. יש לו הצעות, שיבוא עם ההצעות. החלטת בג"ץ? אז בג"ץ אמר, אנחנו המחוקקים".

האזינו לריאיון עם ח"כ משה גפני

גפני התייחס בראיון למצב תחלואת קורונה במגזר החרדי ואמר כי אינו מכיר קריאות של רבנים שלא לעשות בדיקת קורונה: "הרבנים וגדולי התורה אומרים שוב ושוב שצריך להקפיד על הנחיות משרד הבריאות. יש תחושה שמקבלי ההחלטות מפלים לרעה באופן חמור את הציבור החרדי". לדבריו, יש מי שמעבירים נתונים לא נכונים לראש הממשלה, ובכלל זה המטה לביטחון לאומי. גפני הדגיש כי צריך לעשות כל מה שנדרש כשיש מגפה, אך גם בישובים החילוניים, ולא רק בישובים חרדיים.

שר המשפטים אבי ניסנקורן (כחול לבן) הודיע אתמול שיקדם חוק פונדקאות שוויוני כבר בשנת 2020, אולם הדגיש שהוא מעוניין בהצעת חוק ממשלתית בהסכמה. אתמול דחתה הכנסת בקריאה טרומית הצעת חוק הפונדקאות שהגישו חבריו לשעבר מכחול לבן עידן רול ויאיר לפיד (יש עתיד). הצעת החוק נדחתה ברוב של 47 חברי קואליציה מול 29 חברי האופוזיציה. השרים אמיר אוחנה ואיציק שמולי וח"כ איתן גינזבורג, שלושתם חברי קואליציה שמשתייכים לקהילה הגאה, תמכו בהצעת החוק בניגוד לעמדת הקואליציה.