נתניהו וגנץ בישיבת ממשלה בחודש שעבר
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

שר בכיר בליכוד: נתניהו דוחק את גנץ וחבריו לפינה

גורם בכיר במפלגה אמר בתגובה לסערה בקבינט קורונה אמש, שנחשפה בכאן חדשות, כי גם הליכוד ונתניהו אשמים בעימותים בקואליציה • העימותים בין המפלגות נובעים בעיקר בגלל המתקפות על מערכת אכיפת החוק
יואב קרקובסקי
03 ביולי 2020
20:40

העימותים בקואליציה: גורם בכיר בליכוד מביע ביקורת על התנהלות מפלגתו וטוען כי הליכוד גורר את כחול לבן לפינות, "אני מבין את המהלך שהיה אתמול בקבינט הקורונה – כחול לבן לא יכולים רק לספוג – הם היו חייבים לשנות טקטיקה. גם אנחנו אשמים, בדגש על נתניהו, בעימותים הללו". הדברים פורסמו הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11.

הגורם הוסיף כי החרדים לא מעוניינים לפרק את הקואליציה. לטענתו בני גנץ מחבק אותם, ופועל נכון איתם. הוא הוסיף כי גם שר החוץ גבי ואשכנזי שומר על קשר רציף עם החרדים. התנהגות זו, לדברי הגורם, היא מכשול בפני ראש הממשלה מלפוצץ את הקואליציה.

בתוך כך, שר בכיר בליכוד טוען כי הקורונה הייתה הגורם להרכבת הממשלה – והיא גם הגורם היחיד שמונע את פירוקה. השר טוען כי הסיפוח הוא עילה לפירוק הממשלה, אך כל הנוגע לתקציב הדו־שנתי ולהתעקשות כחול לבן – לנתניהו יהיה קשה לפרק קואליציה בגלל הסיבו הזו. כחול לבן תומכים בחזון השלום של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שכולל הקמת מדינה פלסטנית. לטענתם יש להתקדם במתינות ובהדדיות ולא לחולל מהלכים דרמטיים.

העימותים בין הליכוד לכחול לבן נובעים בעיקר בגלל המתקפות של בכירים בליכוד ושל ראש הממשלה על מערכת אכיפת החוק. בנושא הקורונה, בכחול לבן דורשים שפיקוד העורף ינהל אופרטיבית את המערך האופרטיבי של הטיפול בנגיף.