מטוס אל-על

טייסי אל על אולי צודקים, אבל בחיים עדיף להיות חכמים

גם אם הנהלת החברה טועה, הטייסים צריכים להמשיך להטיס, ובכל מחיר, אחרת לא משנה מה יטענו - הם תמיד יצאו הבעייתיים
שרון עידן, דעה
04 ביולי 2020
21:48

מחר, לראשונה אחרי עשרות שנים, אל-על למעשה תחדל לפעול. זהו יום עצוב, אל על היא חברה שעשתה דברים נפלאים, והעליהום הלאומי הקבוע עליה רחוק מלהיות מוצדק. נכון, היא כנראה עוד תונשם בצורה כזאת או אחרת, אבל עובדתית יותר מ-6,500 עובדיה וכל טייסיה יושבים בבית, וכשתשוקם, לא תהיה אותה החברה.

אל-על נקלעה למשבר החמור בתולדותיה כשהיא גם כך לא במצב טוב. משבר הקורונה תפס אותה עוד פחות מוכנה ממרבית חברות התעופה, ולמעשה המיט עליה קטסטרופה של ממש. לפני שבוע, התחלף בחברה יו"ר ועד הטייסים, ואם בשלוש השנים האחרונות עוד נשמר בה שקט יחסי, הגיע הוועד החדש והחליט להוריד את הכפפות.

בין היתר שיגר הוועד, אולי בצדק, הודעות על כך שההנהלה הנוכחית לא מסוגלת לשקם את החברה. בד בבד אומר הוועד שהחברה לא מכבדת הסכמי עבודה. לרגע נלחצתי וחשבתי שמדובר ממש בקופאיות בסופר. התברר שלמעט הטיסות שעוד קיימות, הטייסים משתבצים במעין מכרז - על זה הם דרשו תגמול. לאחר שלא קיבלו, כמאה טייסים שזכו להישאר בעבודה, בזמן שהשאר בחל"ת, קיבלו כנראה הוראה לא להשתבץ - שביתה איטלקית.

ההנהלה לא חפה מבעיות, אבל על איזה הסכמי עבודה הטייסים מדברים? מיליון בני אדם יושבים בבית - זה הזמן לקבל תגמול מיוחד?

ידידיי הטייסים, ההנהלה לא חפה מבעיות, וברור שגם היא מייצרת מניפולציות, אבל על איזה הסכמי עבודה אתם מדברים? אתם רציניים? מיליון בני אדם, רבים מהם עמיתים רק מתחום התיירות הקרוב אליכם, יושבים בבית. הכלכלה הישראלית ״מונשמת ומורדמת״ חודשים ובלי אופק, וחלק מהציבור באמת עם מקרר ריק.

אתם באמת חושבים שהדבר הנכון עכשיו זה לקבל תגמול מיוחד על זה שלא שובצתם מראש לאיזו טיסת מטען שנכנסה אתמול? ואם לא אז לקבל בתמורה מניות של החברה? אתם באמת מאמינים שאם לא מיידעים אתכם מראש על לוח הטיסות - זה צריך להתבטא בעוד תגמול בעולם כלכלי קורס?

בעולם נורמלי, ובחברה נורמלית, הוועד היה צריך להגיד "תודה רבה" על עוד טיסה שנכנסת ולעשות הכול כדי לאייש אותה, ואפילו להעיר חלק מהטייסים האחרים, שחלקם לא פעילים חודשים, כדי שגם הם יוכלו להתפרנס, כי הטייסים עובדים בשיטת הסניוריטי - כלומר טסים רק הטייסים הוותיקים ביותר, שהם כמובן גם היקרים ביותר. וכל זה בזמן ש-6,000 עובדים שרובם מקבלים בחברה השלמת הכנסה בימים כתיקונם יושבים בבית.

אז טייסים, החלטתם לא לאייש את הטיסות. דעו, לכל דבר יש מראית עין, והיא לעיתים הדבר הכי חשוב. הצעד הזה מלמד דבר או שניים על ניתוק. אתם לא עובדי פרי הגליל, ולא עוף קור. משלם המיסים יתקשה מאוד לעזור לכם, כי לא בטוח שחייבים להנשים חברה שבה יש סקטורים שמרוויחים יותר מראש הממשלה.

אבל בעת צרה כמו עכשיו, באירוע של פעם ב-100 שנים, ועם חברה מרוסקת שמבקשת את עזרת המדינה כשאף בנק לא מסכים לתת את מלוא ההלוואה, זה לא הזמן לקבל תגמול על "ספיישל קול", או על זה שלא קיבלתם לוח זמנים מראש - זה למעשה לא הזמן לשום תגמול.

הטייסים היו צריכים להגיד "תודה רבה" על כל טיסה שנכנסת, בזמן ש-6,000 עובדים באל-על בחל"ת. לכל דבר יש מראית עין, והצעד הזה מלמד על ניתוק

ההנהלה אינה טלית שכולה תכלת, רחוק מזה, וייתכן מאוד שהיא כיוונה בדיוק לסיטואציה כזאת, ונוח לה לדומם מנועים ככה - אבל השאלה הגדולה היא, מה הציבור רואה? לא זו הדרך, לשקם חברה שחלק ניכר מעובדיה, מאות, מרוויחים עשרות אלפי שקלים על 80-70 שעות טיסה בחודש, גם אם אתם משוכנעים שמגיע לכם יותר, לא יעבור חלק בימים אלה. 

אם ההנהלה טועה, תמשיכו לחשוף את טעויותיה. אם נגרם לכם עוול, תילחמו בו. אתם קוראים להחליף בעלים והנהלה, אבל אני לא רואה שאנשי עסקים נדחפים בתור לרכוש את החברה. אבל אתם? צריכים להמשיך להטיס ובכל מחיר. זה אינטרס עליון שלכם, להתנפל על כל טיסה, אחרת, לא משנה מה תטענו, תמיד תצאו הבעייתיים.

בחלק מהדברים אתם צודקים, אפילו מאוד. אבל, זה לא בדיוק הזמן האידיאלי לסכסוכי עבודה, מאבקי כוח ושביתות איטלקיות, ולכן איש לא יזדהה עם המאבק גם אם אתם צודקים. מכירים את הפתגם ״לפעמים לא צריך להיות צודק אלא להיות חכם״? שווה לישון על זה.

תגיות:
אל על