עומרי כספי

אחרי ה-NBA: עומרי כספי עובר לעמדת המראיין

אחרי שסיים את הקריירה בליגה הטובה בעולם וחזר לישראל, כספי נאלץ להתמודד עם פציעה שהשאירה אותו מחוץ למגרש. הקורונה גרמה לו להמציא את עצמו מחדש בהגשת הסכת, שעוסק גם בנושאים רחוקים ממגרש הספורט • בנושא קורונה, אמר כספי: "ההתנהלות הכלכלית הייתה צריכה להתנהל בצורה אחרת"
יואב בורוביץ'
05 ביולי 2020
22:05

אחרי שסיים את הקריירה בליגה היוקרתית וחזר לישראל לאחר עשור ב-NBA ובארצות הברית, עומרי כספי נאלץ להתמודד עם פציעה שהותירה אותו מחוץ למגרש. הקורונה גרמה לו להמציא את עצמו מחדש בהגשת הסכת, שעוסק גם בנושאים רחוקים ממגרש הספורט.

כספי ביקר הערב (ראשון) בחריפות את המדיניות הכלכלית של הממשלה ואת מדיניות בידוד הספורטאים בריאיון לכאן חדשות. בהתייחס למדיניות הכלכלית של הממשלה בתקופת קורונה אמר הכוכב של מכבי תל אביב: "אני חושב שההתנהלות הכלכלית הייתה צריכה להתנהל בצורה אחרת. הבידוד והנעילה של העסקים למשך חודשיים זה משהו שהוא מאוד קשה. אני חושב שהיה איזשהו פחד מאוד גדול, ועדיין יש פחד. היום אנחנו מבינים שביטול הכלכלה לחלוטין יכול להכניס והכניס יותר ממיליון איש לאבטלה".

בנוגע למדיניות בידוד הכדורסלנים והאפשרות לחזרה לפעילות מלאה של הכדורסל, כולל במפעלים אירופיים, אמר כספי: "יש חוסר ודאות מאוד גדול. אני יכול להרגיש נוח לטוס לאיטליה מחר למשחק יורוליג? ומה קורה עם הבידוד בחזרה? או בידוד שם? להיות בבידוד זה מאוד קשה. בטח כשאתה צריך להתחרות ולהתמודד עם המון לחצים – על המגרש ומחוץ למגרש".

מנהלות הליגות בכדורסל ובכדורגל הזהירו מוקדם יותר היום כי לא יוכלו לפתוח את העונה בשנה הבאה בהיעדר רשת ביטחון כלכלית מהמדינה. במכתב לשר האוצר כץ כתבו ראשי המנהלות כי ענפי הספורט לא קיבלו עד כה ולו שקל אחד מהמדינה. הם מזהירים כי "הימנעות מפתיחת הליגות תביא לכריתת מטה לחמן של אלפי המשפחות, המתפרנסות מהספורט המקצועני בישראל".

בתוך כך, טיילר דורסי, שחקן מכבי תל אביב בכדורסל שהה ליד חולה מאומת בבניין שבו הוא גר, ונכנס מייד לבידוד. מחר אמורה מכבי תל אביב לשחק מול הפועל חולון שגם בשורותיה נכנס לבידוד היום שחקן - אוריאל טרוצקי - שבא במגע עם חולה מאומת. במנהלת הליגה אמרו הלילה: "אנחנו נמצאים בשגרת קורונה וצריך לנהוג בקור רוח. טיילר דורסי ואוריאל טרוצקי יעברו בדיקת קורונה בהקדם, במידה ויימצאו חיוביים תיערך חקירה אפידמיולוגית ומשם נמשיך. בשלב זה השחקנים לא סובלים מסימפטומים, לשניהם אין חום, לא התאמנו עם קבוצותיהם ונמצאים בבידוד. המשחק מחר יתקיים כסדרו".