אדלשטיין, בשנה שעברה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המסיבה הסודית של אדלשטיין: אחרי ההודעה על הגבלת התקהלות - השר חגג לאשתו עם עשרות מוזמנים

חשיפת כאן חדשות: השר נסע לחגוג את יום הולדתה של רעייתו בבית פרטי בהרצליה, מיד אחרי שבישר על הגבלת התקהלויות ל-20 איש. לשכת אדלשטיין: "כל התקנות וההנחיות מולאו כלשונן ובמלואן"
רועי ינובסקי
08 ביולי 2020
20:30

ביום חמישי האחרון הודיע שר הבריאות יולי אדלשטיין לציבור הישראלי על שורת הגבלות בשל העלייה בתחלואה בקורונה. בין היתר, הוא בישר על הגבלת ההתקהלוית בבתים פרטיים ל-20 איש. אחרי מסיבת העיתונאים הזאת נסע השר אדלשטיין לחגוג את יום הולדתה של רעייתו, בבית פרטי בהרצליה פיתוח, במסיבה שאליה הגיעו עשרות מוזמנים. כך נחשף היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.

מבחינה רשמית, יש להבהיר, עצם קיום האירוע לא היווה הפרה של ההנחיות, שכן הן עדיין לא נכנסו לתוקף, ועדיין, כשמדובר בשר הבריאות, שרגעים ספורים קודם לכן הגדיר את המצב כ"שעת חירום" ו"מלחמה" - ספק אם המבחן היחיד הוא ציות רשמי להנחיות. 

20 אנשים בתוך מסעדה, מופעי תרבות יבוטלו: ההגבלות החדשות

מלשכת השר נמסר בתגובה: "מדובר ברכילות זולה שאין לה קשר למציאות. כל התקנות וההנחיות מולאו כלשונן ובמלואן. העובדות מוכיחות זאת - רעיית שר הבריאות חגגה את יום הולדתה ביום חמישי שעבר בשעה 18:00 בערב, בחצר פתוחה וגדולה, עם פחות מ-50 אנשים, בדיוק בהתאם להנחיות משרד הבריאות, החלטות הממשלה והצהרותיו של השר אדלשטיין, כפי שהיו באותה עת.

"כבר בהזמנה הודגש שהאירוע ייערך בהתאם להנחיות המשרד, כולל מדידת חום בכניסה, עטיית מסכות, ריחוק והיגיינה. ואכן כך היה ובוצע באופן המחמיר ביותר. כמו כן, קרובי משפחה וחברים מבוגרים או מכל קבוצת סיכון ידועה אחרת התבקשו שלא להגיע כדי לא לסכנם. ואכן בכניסה לאירוע מדדו לכל אורח חום, נבדק שכל אורח עוטה מסכה ווידאו שהאורחים הם רק מבין רשימת המוזמנים. ביחד כל הנוכחים לא עלו על 50 איש. השר הגיע לקראת סיום האירוע לברך את רעייתו, בשעת לילה מאוחרת, לאחר שרוב המוזמנים הלכו. כל טענה שסותרת את דברים אלה מהווה לשון הרע. מדובר בניסיון אומלל לגרום לפגיעה באמון הציבור במערכת הבריאות. אנחנו בטוחים שהציבור חכם מכך".