היכל מנורה מבטחים
דף הפייסבוק של מכבי תל אביב

בכיר במכבי תל אביב לכאן חדשות: "אנחנו על סף אסון כלכלי"

על רקע משבר הקורונה, אומרים במועדון הכדורסל: "אין לנו שום דרך לדעת מה התקציב שלנו לעונה הבאה, ואיך לבנות את הקבוצה". במקביל, מכבי מנסה להשיג פיצוי של עשרות מיליוני שקלים מהמדינה
יואב בורוביץ'
08 ביולי 2020
23:32

בכיר במכבי תל אביב בכדורסל אמר לכאן חדשות כי המועדון נמצא "על סף אסון כלכלי", בשל משבר הקורונה - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. הקבוצה כבר הפסידה השנה מיליוני שקלים, בשל עצירת הליגה למשך יותר משלושה חודשים, הפסקת היורוליג וקיום משחקים ללא קהל. מסיבה זו, במכבי לא רצו לחזור העונה לפעילות.

החשש הגדול יותר במועדון הוא בנוגע לעונה הבאה, ומכך שהקבוצה תפסיד עוד עשרות מיליוני שקלים. זאת כיוון שכמחצית מתקציב המועדון מגיע ממכירת מנויים, כרטיסים למשחקים, לתאי צפייה ומושבי יוקרה וספונסרים הקשורים לאותן מכירות כרטיסים.

מקור בכיר במכבי תל אביב אמר לכאן חדשות: "אין לנו שום דרך לדעת מה התקציב שלנו לעונה הבאה, ואיך לבנות את הקבוצה. המשבר הכלכלי מביא איתו משבר מקצועי".

עוד אומרים בכירים במועדון כי נכון לעכשיו מכבי תל אביב לא יכולה למכור אף כרטיס לעונה הבאה - הליך שיווקי ומסחרי שבדרך כלל היא מתחילה זמן רב לפני הקיץ: "יש לנו התחייבויות רבות, שחקנים עם חוזי עתק שאנחנו מחויבים לשלם להם בעונה הבאה, עובדים רבים, ספקים. המצב בעייתי ומדאיג".

במקביל, מכבי תל אביב מנסה להשיג פיצוי של עשרות מיליוני שקלים מהמדינה, אך בינתיים משרד האוצר אינו נעתר לבקשות המועדון. יש לציין, כי אף קבוצת ספורט ישראלית לא הפסידה - או צפויה להפסיד - סכומים שמתקרבים לאלה של מועדון הענק.