כתבי כאן חדשות

התוכנית הכלכלית, ההגבלות, השכנה המצליחה ושבילי אופניים שחושפים אבסורד

הפרשנים והמגישים של כאן חדשות מגישים את הרגעים שייזכרו מהשבוע האחרון - ואת אלו שיעצבו את השבועות הבאים
כתבי כאן חדשות
11 ביולי 2020
15:17

כולנו חיכו השבוע בקוצר רוח לשר האוצר שיפרסם את התוכנית הכלכלית, שאמורה להתלוות למגבלות על המשק שהממשלה החליטה עליהן. שאול אמסטרדמסקי לא מבין למה אנחנו בכלל צריכים לחכות אפילו 48 דקות? למה ברגע שהממשלה לא הטילה את המגבלות האלה, למה אז לא הייתה כבר תוכנית כלכלית על השולחן?

השרים שלנו החליטו השבוע שאסור יהיה להפעיל מזגן באוטובוסים, והזכירו לנו שוב שהפעם האחרונה שהם ראו אוטובוס הייתה כנראה כשהנהג שלהם בלם בפתאומיות, והם הרימו את הראש מהטלפון. לאחר מכן, ההחלטה הזאת בוטלה אחרי שיחה קצרה בין שרת התחבורה לשר הבריאות, ובעיקר אחרי מלא מלא מלא פרסומים שליליים. ליאל קייזר שמה לב שבתקופה האחרונה זה נורא אופנתי לרדת עלינו, להגיד שאנחנו אשמים שהקורונה מתפרצת שוב כי לא מילאנו את ההנחיות, וזה גם חלק מהסיפור.

"כשאתה מזעזע את המדינה - דברים קורים": יגאל גואטה ושלי יחימוביץ' ראו את רשימת ההגבלות החדשה שאישרה הממשלה, ולא הבינו איך אפשר לגזור היעדר פרנסה מוחלט על ענפים שלמים - בלי לתת לאנשים איזושהי רשת ביטחון.

לא מרגיש לכם שמשהו חסר בכל הדיבורים על הסיפוח? הפלסטינים, אלו שאמורים להיות מסופחים, די אדישים לכל הסיפור. אין הפגנות המוניות, אין ימי זעם וארגוני הטרור שבדרך כלל מחפשים כל תירוץ קטן לאלימות – שותקים כאילו נתקע להם עלה של זית בפה. לא שיש לנו התנגדות לשקט הזה, אבל למה בעצם? למה הפלסטינים לא על הגדרות? נורית יוחנן מסבירה.

אחרי יותר מחודשיים של סגר קורונה מלא וחלקי, ירדן חזרה בשבועות האחרונים לשגרה מדורגת, כשהיא גאה בהיותה "סיפור ההצלחה" של המזרח התיכון בהתמודדות עם המגפה. הממלכה דיווחה רק על 1,200 נדבקים בקורונה ועשרה מתים מהנגיף, נתון מרשים בהשוואה למדינות בעלות שיעור אוכלוסייה דומה. רועי קייס על ניצחון השכנה.

נכון שזה מעצבן שרוכב אופניים מגיח מולכם על המדרכה? בטח שזה מעצבן. זה גם מסוכן, אבל יכול להיות שזה ממש לא אשמתו הבלעדית. כשאתם מסתכלים על שביל אופניים, אתם בעצם מסתכלים על אבסורד. אבסורד תכנוני, אבסורד ביצועי, ובעיקר – אבסורד בטיחותי. רוכבי האופניים בעצם צריכים לבחור: לסכן הולכי רגל, או לסכן את עצמם. איתי שיקמן התעצבן בשבילנו.