My Morning Jacket

בחירות העורכים - כאן 88 | 14.7.2020

עדכון אחרון - 14.7.2020
מערכת כאן
15 ביולי 2020
12:14

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ג'ירפות - היא לא יודעת למה

בסוף דצמבר 2019, אחרי שנתיים שלא הוציאו חומרים מקוריים, הג'ירפות חזרו עם שיר חדש, "יש לי חור בלב בצורה שלך" שהיה Fun טהור אה-לה ג'ירפות. הם לא התחייבו על אלבום, אבל אחרי יותר מחצי שנה משוגעת הם שוב כאן עם שיר חדש ועדיין בלי מחוייבות. כי מי יכול להתחייב על משהו בתקופה זו? כיאה לתקופה "היא לא יודעת למה" הוא מורבדיות טהורה אה-לה ג'ירפות. כך כתב גלעד כהנא על גיבורת השיר: “היא נמצאת במצב נפשי כזה שכל דבר בחייה מוציא אותה משלוותה, לא משנה אם הוא טוב לכאורה או רע, הכל עולה לה על העצבים. היא בעצם מרגישה כלואה בחייה ולכן כל דבר נתפס כבלתי נסבל”.

כוכבת על - סבלנות

סינגל שני מתוך אלבום הבכורה המתבשל של הצמד כוכבת על (מתי גלעד ויובל וילנר). אחרי "פרידות ונישואים" המדבק, שעסק בשני צדי המטבע של מערכות יחסים, מתפנה הצמד לבעיות קולקטיביות וכותב כך עם הוצאת השיר: "סבלנות, נראה שאין כרגע אמת גדולה יותר מהצורך בסבלנות, העולם משתנה במהירות בלתי נתפסת, כל תוכנית או מחשבה על העתיד נראים כמו משחק דמיוני וחסר סיכוי. לפעמים, אין לנו אלא להיעזר בסבלנות ולחכות שהערפל יעלם, התמונה תתבהר ונוכל לחשוב מחדש מה עושים. תחושות אלו של חוסר ודאות ובו בזמן, תקווה לעתיד בהיר יותר, הן התחושות שניסינו להעביר בשיר". 

הצליחו? נחכה בסבלנות שאתם תגידו. 

Dinner Party feat. Phoelix - Freeze Tag

יותר ממאה שנים הגזענות בארה"ב מביאה לעולם שלל שירים מופתיים. בעוד שכולנו היינו מעדיפים לחיות בעולם ללא השירים האלו אם זה היה אומר שכולם חיים יחד בשוויון ובכבוד, אנחנו לפחות יכולים להתנחם בהם. האירועים הקשים של השנה הנוכחית הביאו גם הם כצפוי שלל שירים אבל נראה שאף אחד לא מדוייק כמו Freeze Tag של הסופר גרופ החדש Dinner Party. ההרכב נולד משיתוף פעולה של המפיק והפסנתרן רוברט גלספר, עם הראפר המולטי אינסטרומנטליסט טרנס מרטין, שצירפו את ענק הג'אז קמאסי וושינגטון ומפיק ההיפ הופ 9th Wonder. החלום המשותף של הארבעה הוא לייצר מיזוג בין סול, ג'אז והיפ הופ והם בדיוק האנשים שיצליחו להגשים חלומות. זה השילוב המדויק כדי לבטא את התחושות של הקהילה האפרו-אמריקאית. 

“They told me to put my hands up behind my head, I think they got the wrong one. I'm sick and tired of runnin' (Runnin'). I been searchin' where the love went (Love went). I been lookin' for a dove. Then they told me if I move, they gon' shoot me dead”.

My Morning Jacket - Feel You

כש-My Morning Jacket הקליטו ב-2015 את אלבומם הקודם והמצוין The Waterfall, הסשנים שלהם היו כל כך פרודקטיביים שהם נשארו עם שירים לשני אלבומים לפחות. הם החליטו לא לשחרר אלבום כפול באותה שנה ותכננו להוציא את שאר ההקלטות ב-2016. אבל בינתיים החיים קרו - הלהקה נשאבה לסיבוב הופעות, וג'ים ג'יימס הסולן והגיטריסט הוציא אלבומי סולו משלו (המחווה שלו ל-Lucky Man של אמרסון, לייק ופאלמר אפילו נכנס לבחירות העורכים שלנו). חמש שנים אחרי, בסוף השבוע האחרון ראה אור במפתיע החלק השני - The Waterfall II. לא מדובר באלבום שאריות, אלא באוסף של שירים מצויינים של אחת הלהקות האמריקאיות הגדולות של זמננו. להקה שנמצאת בשטח כבר יותר מ-20 שנה. אנחנו בחרנו את Feel You אבל ממליצים לכם להאזין גם לאלבום המלא. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים