ההפגנה מול מעון רה"מ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מוקי: המחאה מול מעון רה"מ - "מפגן של שנאה נגד נתניהו ומשפחתו"

כ-300 בני אדם הפגינו נגד רה"מ מול מעונו. להפגנה הצטרף גם הזמר שבא "להביע סולידריות עם מחאה עממית רחבה", אך עזב במהרה. "לא זו דרכי ולכן הלכתי. אני מאמין שזה זמן לאהבה, לערבות הדדית ותמיכה שלנו אחד בשני", כתב מוקי
נופר משה ושני נחשוני
17 ביולי 2020
18:33

כ-300 בני אדם הגיעו היום (שישי) להפגין נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו מול מעונו בירושלים. להפגנה הצטרף גם הזמר והיוצר מוקי, שבא "במטרה להביע סולידריות עם מחאה עממית רחבה שעיקרה התמודדות שלנו כחברה וכעם עם שחיתות שלטונית", אך עזב במהרה. "נתקלתי במפגן של שנאה שמכוון באופן אישי אך ורק לראש הממשלה ולבני משפחתו. לא זו דרכי ולכן הלכתי. אני מאמין שזה זמן לאהבה, לערבות הדדית ותמיכה שלנו אחד בשני", כתב מוקי בחשבון הפייסבוק שלו.

מוקי הוסיף כי הגיע כדי לתמוך באנשים "שכורעים תחת נטל כלכלי חסר תקדים, גזרות שאינן רק כלכליות שמשבשות את אורח חיינו , ילדינו ומשפחותינו". הזמר קרא: "בואו נחליף את השפה שבה משתמשת המחאה הזו. סמנטיקה מייצרת ומייצגת מציאות מחשבתית. בואו לא ניפול למחוזות אפלים".

בהפגנה אלימה שהתקיימה מול מעון ראש הממשלה ביום שלישי בערב נעצרו 50 בני אדם. במהלך ההפגנה המשתתפים הבעירו לפידים, פרצו מחסומי משטרה, חסמו את תוואי הרכבת הקלה ושרפו פח. נוסף על כך, בלש של המשטרה נפצע באירוע.