פרופ' גבי ברבש, ארכיון
צילום: כאן חדשות

קשיים בדרך למינוי פרופ' ברבש לפרויקטור קורונה

בראשית השבוע פורסם לראשונה בכאן חדשות כי ברבש קיבל הצעה מלשכת רה"מ לכהן בתפקיד. המינוי היה צפוי להתקיים הערב אך ישנן סוגיות שעדיין נותרו במחלוקת: תחת מי הוא יפעל ומה יהיו סמכויותיו? בד בבד, הפרופ' כבר שוחח עם אנשי מעבדות וביקש להציב יעדים לקראת החורף
קטי דור וגילי כהן
21 ביולי 2020
17:48
עודכן ב 21:12

על אף ההודעה על הכרזת מינויו של פרופסור גבי ברבש לתפקיד הממונה על ניהול משבר הקורונה הערב (שלישי), ישנם עדיין כמה קשיים בדרך למינוי - שנחשף לראשונה בכאן חדשות. היום פורסם בחדשות הערב כי טרם התבהר תחת מי יפעל פרופסור ברבש ומה יהיו סמכויותיו? גורמים המעורים בנושא סיפרו לכאן חדשות ששר הבריאות יולי אדלשטיין העדיף למנות איש צבא כמו האלוף אמיר אבולעפיה, אך הוא ויתר על התפקיד משום שרצה להיות כפוף לקבינט הקורונה, ולא למשרד הבריאות.

אומנם המינוי טרם אושר רישמית, אך פרופסור ברבש כבר שוחח עם אנשי מעבדות וביקש להציב יעדים לקראת ההיערכות לחורף - להגיע ל-100 אלף בדיקות קורונה ביום. ביום ראשון השבוע פורסם בכאן חדשות כי פרופסור ברבש קיבל הצעה מלשכת ראש הממשלה לכהן בתפקיד וכי הצדדים פועלים לסגור את הקצוות האחרונים של ההסכם. ברבש שימש בעבר בתפקיד מנהל בית החולים איכילוב בתל אביב וכמנכ"ל משרד הבריאות.

האלוף אמיר אבולעפיה, עדכן הבוקר את שר הביטחון בני גנץ ואת הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי כי הסיר את מועמדותו לכהן כפרויקטור הלאומי לטיפול במשבר הקורונה. מוקדם יותר פורסם כי סביב המינוי נתגלעה מחלוקת בין שר הבריאות יולי אדלשטיין ללשכת ראש הממשלה על הסמכויות שינתנו לברבש ולמי הוא יהיה כפוף. במשרד הבריאות היה חשש מפרויקטור עם סמכויות נרחבות, שיהיה כפוף לראש הממשלה ומעל משרד הבריאות. ברבש הביע את הסכמתו בתנאי שיינתנו לו סמכויות נרחבות.