טוביה רויטמן

אב לשישה מירושלים: "השביתה משפיעה על הכול, לא יכולים לעזור לנו"

מחאת העובדים הסוציאליים | טוביה רויטמן מספר על המצוקה שבהיעדר שירותי רווחה: "אנחנו מוכרים כבר 13 שנים ברווחה, כל בעיה שעלתה טופלה במקום, בקורונה סייעו לנו גם עם מזון" | הריאיון היומי
ערב ערב
21 ביולי 2020
18:05

היום ה-16 לשביתת העובדים הסוציאליים: טוביה רויטמן מירושלים, אב לשישה - מהם שניים נכים - סיפר הערב (שלישי) לדב גיל-הר על הקושי לשרוד ללא סיועם של העובדים הסוציאליים."אנחנו מוכרים ברווחה כבר 13 שנים, יש לי ילד שעבר יותר מ-20 ניתוחים וילדה שהיא נכה 100%, תמיד עזרו לנו מעל ומעבר", כך לדבריו. 

טוביה ציין כי שביתת העובדים משפיעה על כל דבר בשגרת חייו: "אם אני צריך עזרה בבית או עזרה כלכלית, אני לא יכול להשיג אותה". העובדים הסוציאליים אף סייעו לטוביה לקבל החזרים כספיים על הציוד שהוא זקוק לו, בשל מצבם הבריאותי של ילדיו: "אני מחכה כבר יותר מחודשיים, חשבתי שאקבל החזר בימים הקרובים ולא קיבלתי כלום. אני לא עובד עכשיו, המצב לא כל כך טוב. בזמן קורונה עזרו לנו עם מזון, כל בעיה שהייתה לנו טופלה במקום".  

במסגרת שביתת העובדים הסוציאליים התקיימה היום צעדת מחאה ברחוב אבן גבירול בתל אביב, המפגינים חסמו את התנועה במקום. יושב ראש ההסתדרות ארנון בר-דוד איים בהשבתת המשק אם משבר העובדים הסוציאליים לא ייפתר. בר-דוד נפגש היום עם יושבת ראש איגוד העובדים הסוציאליים, ענבר חרמוני, וחברי מטה המאבק. בפגישה סיכמו הנוכחים עמדות לקראת פגישתה של חרמוני עם שר האוצר, ישראל כ"ץ, שצפויה להתקיים הערב בירושלים.

בר-דוד אמר כי ההסתדרות תמשיך לעמוד מאחורי מאבק העובדים הסוציאליים, ותתמוך בו בכל אמצעי שיתאפשר. הוא הנחה את חרמוני ואת נציגי מטה המאבק להמשיך בשביתה אם לא יגיעו להבנות מול משרד האוצר.