בני ברק
צילום: גילי יערי, פלאש 90

עם יותר מ-6,000 חולי קורונה: בני ברק בראש מדד הנדבקים

משרד הבריאות: כמעט אלף מקרים התווספו למניין החולים בבני ברק בשבוע האחרון • בביתר עילית ובבית שמש - כ-,1,600 חולי קורונה בכל עיר
אורלי אלקלעי
25 ביולי 2020
10:20

לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו אתמול (שישי) בני ברק ניצבת בראש רשימת הערים בהן מספר חולי הקורונה הוא הגבוה ביותר, עם 6,329 נדבקים. קרוב לאלף מהמקרים התווספו למניין החולים בעיר בשבוע האחרון. בבית שמש אובחנו 1,626 חולים מאומתים, ואתמול פונו מהעיר כ-150 חולי קורונה למלוניות. בביתר עילית ישנם 1,592 מקרים מאובחנים, באלעד מספר החולים עומד על 957 ובקלנסאווה ישנם 106 חולים מאומתים. 

אתמול אובחנו בישראל 1,918 חולי קורונה חדשים. מניין המתים עלה ל-448, מספר החולים שמצבם קשה עומד על 308, מתוכם 84 מונשמים. מנתוני משרד הבריאות עולה כי יש בארץ 32,230 חולים פעילים. במרכז הרפואי לגליל בנהריה מת היום חולה קורונה בן 80, תושב ג'דיידה-מכר, לאחר 15 ימי אשפוז במחלקת הקורונה. החולה סבל ממחלות רקע ומת לאחר שחלה הידרדרות במצבו. מחר צפויים חדרי הכושר להיפתח שוב, לאחר שוועדת הקורונה אישרה את המהלך בדיון שקיימה ביום חמישי האחרון. 

אמש פורסם בחדשות הערב כי במשרד הבריאות מגבשים תוכנית נוספת לבדיקת המוסדות הגריאטריים בישראל: בדיקת מערכת הביוב של מאות בתי אבות כדי לבחון הימצאות של נגיף קורונה. ההחלטה המתגבשת נסמכת על ממצאי בדיקה של כמה חוקרים מהטכניון ומאוניברסיטת בן גוריון, הקובעים כי את הימצאות הנגיף ניתן לגלות גם במערכות הביוב. על פי פרופסור נמרוד מימון, מנהל פרויקט "מגן אבות ואמהות", בכל מרכז גריאטרי שבו יתגלה הנגיף במערכת הביוב, ייערכו מיד בדיקות קורונה לכל הדיירים ואנשי צוות העובדים - וכך יגדעו את שרשרת ההדבקה.