ארכיון
צילום: עבד רחים כטיב, פלאש 90

האו"ם מנסה לסייע ביציאת חולים מעזה לישראל

המהלך מתעכב בשל דיונים בין הרשות הפלסטינית לארגון הבריאות העולמי • בחודשים האחרונים צומצמה דרמטית יציאת חולים מעזה לישראל - ממאות בכל יום לעשרות בודדות בלבד
נורית יוחנן
29 ביולי 2020
13:25

על רקע הפסקת התיאום: ניסיון של האו"ם להיכנס כמתווך בין ישראל לרשות הפלסטינית ולסייע ביציאת חולים מעזה - מתעכב בדיונים מול הרשות הפלסטינית, כך נודע לכאן חדשות.

מזה חודשיים שחולים בעזה שזקוקים לצאת לטיפול בגדה או בישראל מתקשים לקבל אישור יציאה, כיוון שהוועדה האזרחית – הגוף מטעם הרשות הפלסטינית שמעביר את הבקשות מעזה לישראל – הפסיק לפעול עם הפסקת התיאום הביטחוני בחודש מאי.

האו"ם הסכים להיכנס כמתווך ולהעביר באופן זמני את הבקשות מהרשות הפלסטינית אל ישראל. על פי התכנון, הוועדה האזרחית תחזור לפעול, ואדם אחד מטעם ארגון הבריאות העולמי יעביר את כל המסמכים של החולים לישראל. התיווך הזמני היה אמור להתחיל לפעול עד סוף יולי – ישראל נתנה את הסכמתה אך הדבר מתעכב כעת בדיונים של ארגון הבריאות העולמי והרשות הפלסטינית.

בחודשיים האחרונים צומצמה מאוד יציאת החולים מעזה לישראל. לפני הפסקת התיאום עברו כמה מאות חולים ביום וכעת בין בודדים לעשרות. שני תינוקות בעזה מתו בחודשיים האחרונים על רקע עיכוב בבקשות היציאה שלהם בגלל הפסקת התיאום.