ארנון מוזס, ארכיון
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

תצהיר חריג נגד מוזס: "ידיעות אחרונות ביצע עסקה לא שקופה"

פרסום ראשון: מו"ל גלובס בתצהיר לבית המשפט נגד מהלך של ידיעות אחרונות למכירת מניות מ-2016
צח שפיצן
30 ביולי 2020
14:15

פרסום ראשון: המוציאה לאור של גלובס, אלונה בר און, הגישה היום (רביעי) בצעד חריג לבית המשפט תצהיר נגד מתחרה עסקי שלה, המוציא לאור של ידיעות אחרונות, ארנון מוזס. התצהיר הוגש במסגרת בקשה שהגיש דוד ליבר, דירקטור בידיעות אחרונות הנמצא בסכסוך עם בני משפחת מוזס. לאחרונה פורסם כי מוזס נקלע לחובות אישיים של מאות מיליוני שקלים מול בנק הפועלים ומי שחילץ אותו באמצעות הלוואה היה בין השאר איש העסקים פטריק דרהי, הבעלים של הוט.

לידיעות אחרונות שבבעלות מוזס היו מניות בהוט וכך גם לחברה שבבעלות בר און. לטענת בר און קבוצת ידיעות אחרונות שבבעלות מוזס מכרה ב-2016 את המניות בהוט במחיר הנמוך בהרבה משוויין האמיתי, ומהתצהיר שהגישה עולה כי הדבר נעשה ממניעים לא ענייניים.

בבקשה שהוגשה היום נחשף גם מייל אישי ששלחה בר און לינון אנגל, מנכ"ל ידיעות אחרונות לשעבר ומקורבו של מוזס: "מזלי הפחות טוב הוא שכשפנינו אליך, שלחנו אליך מידע וביקשנו לשתף פעולה (במכירת המניות להוט, צ.ש.). בחרת לסנן את השיחות מאיתנו ולטוס לסגור עיסקה עם דרהי. בזכות מאמצים רבים שהשקענו השגנו לבסוף תמורה כפולה משלכם. אין לי ספק שהתמורה שלנו היתה משמעותית גבוהה יותר ללא העסקה הלא שקופה שביצעתם".

בינואר השנה הוגש כתב אישום נגד מוזס בגין פרשה 2000 שבה הוא מואשם בניסיון שוחד בגין שיחות שקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ובהן הבטיח לו לשנות את הסיקור בידיעות אחרונות בתמורה להטלת מגבלות על ישראל היום. בבקשה קודמת שהגיש הדירקטור דוד ליבר נחשף כי קבוצת ידיעות אחרונות מימנה את שכר הטרחה של מוזס בגין הגנתו בתיק 2000 בסך של 1.35 מיליון שקלים. מהבקשה שהוגשה היום עולה כי ידיעות אחרונות ממשיכה לממן את עלות הגנתו של מוזס והחברה הוציאה עוד 400 אלף שקל למימון הגנתו.