אנשי לה פמיליה בירושלים

המחאה בירושלים: פעילי "לה פמיליה" תקפו עיתונאים, 16 נעצרו

מאות מפגינים הגיעו למעון ראש הממשלה בירושלים • סמוך לשם התכנסו פעילי ארגון "לה פמיליה", ששמונה מהם נעצרו לאחר שהפרו את הסדר במקום • עשרות הפגינו מול ביתו של אמיר אוחנה בתל אביב
כתבי כאן חדשות
30 ביולי 2020
18:46
עודכן ב 00:47

יומיים אחרי תקיפת המפגינים בתל אביב, המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו התחדשה אתמול (חמישי) בהפגנה נוספת בכיכר פריז בירושלים, בסמוך למעון ראש הממשלה. המשטרה בירושלים עצרה שמונה פעילים מארגון "לה פמיליה" בחשד שהחלו להתפרע באזור מתחם "התחנה" בבירה, השליכו אבנים והפרו את הסדר במקום. מהמשטרה נמסר כי בסך הכל נעצרו 16 בני אדם, 14 מתוכם יובאו לדיון בעניינם בבית המשפט. המשטרה מבקשת לשחרר בתנאים מגבילים 13 מהם, ולהאריך את מעצרו של חשוד בזריקת אבן על שוטר. 

אנשי הארגון יצאו מן המתחם לעבר ההפגנה של מתנגדי ראש הממשלה, ליד מעונו הרשמי, ואולם בקרן הרחובות ז'בוטינסקי ודוד המלך מנעה מהם המשטרה להתקדם – והם שבו על עקבותיהם. בהפגנה ליד מעון ראש הממשלה השתתפו כ־1,500 בני אדם. שוטרים רשמו דוחות למפגינים שלא עטו מסיכה על פניהם.

כמו כן, מפגינים מארגון "לה פמיליה" תקפו צוותי תקשורת מערוץ 13 ומערוץ i24NEWS. מחדשות 13 נמסר: "אנו מגנים בתוקף את גילויי האלימות נגד עיתונאי החברה. עיתונאים, צלמים ואנשי תקשורת צריכים להיות חופשיים לעשות את עבודתם בכל מקום, בלי להרגיש מאויימים". שר התקשורת הנדל כתב בטוויטר כי במדינת ישראל לא יתקפו עיתונאים. "אלימות תענה ביד קשה, לא משנה מי ועל מה מפגינים".

מוקדם יותר הערב חבר בארגון "לה פמיליה" אמר לכאן חדשות: "לא באנו לאלימות". אולם חבר אחר אמר על המפגינים נגד ראש הממשלה: "אם הם היו באיראן היו תולים אותם על עץ. מי שבוגד זה המקום שלו". 

בד בבד עם ההפגנה הערב בירושלים, כמה עשרות מפגינים הגיעו לקרבת ביתו של אמיר אוחנה בתל אביב. בהודעת המשטרה על היערכותה להפגנה בתל אביב, נמסר כי המחאה מול ביתו של אוחנה לא תואמה עם המשטרה, אך למרות זאת איפשרו השוטרים למפגינים להיתכנס במקום. 

בהכנת הידיעה השתתפו סולימאן מסוודה,רועי ינובסקי, יערה שפירא, איתי שיקמן, נופר משה ודניאל אלעזר