גנץ, דרעי ונתניהו
צילום: נועם רבקין פנטון והדס פרוש, פלאש 90

לקראת בחירות? גנץ בשיחה סגורה – "לא זז בשיט מתקציב דו שנתי"

יו"ר כחול לבן ביקש מחברי סיעתו להעביר את המסר הנחרץ הלאה, לאור הלחצים שמופעלים עליו להסכים לתקציב חד שנתי. השר דרעי מש"ס מנסה לגשר, ונפגש היום עם השר ניסנקורן
מיכאל שמש
02 באוגוסט 2020
20:09

הקרב על התקציב מגיע לנקודת רתיחה: יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר בשיחה עם חברי סיעתו: "אני לא זז בשיט מתקציב דו שנתי". היום (ראשון) פורסם ב"חדשות הערב" כי גנץ ביקש מחברי כחול לבן להעביר את המסר הנחרץ הלאה, זאת לאור הלחצים הרבים שמופעלים עליו להסכים לתקציב חד שנתי. שר הפנים אריה דרעי מש"ס מנסה לגשר על המשבר סביב סוגיית התקציב, שאף עלול להוביל את ישראל לבחירות. בסוף השבוע נפגש דרעי עם גנץ, והיום נפגש גם עם שר המשפטים אבי ניסנקורן, לשניהם הוצגו הצעות פשרה בנושא.   

מוקדם יותר אמר יושב ראש הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, בריאיון לכאן רשת ב כי היחסים עם כחול לבן משולים לזוג שרוצה להתגרש. "מרגיש שאוטוטו נכנסים לרבנות וחותמים על הגט", סיפר זוהר והוסיף "זו התחושה שיש כרגע - לא משנה מה נעשה זה עומד להסתיים בינינו לבין כחול לבן". יו"ר הקואליציה ציין כי יש פערים גדולים בין המפלגות בהרבה נושאים אידאולוגיים, ולכן הקואליציה לא מצליחה לתפקד. 

האזינו לריאיון עם יו"ר הקואליציה בכאן רשת ב

הבוקר אמר השר יזהר שי מכחול לבן כי נעשים מאמצים למנוע הליכה לבחירות, ובהם הקמת ממשלה חלופית. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב ציין שי כי במפלגתו מדברים עם חברי כנסת, קצתם ממפלגות ימין, וכי יש רבים במערכת שהליכה לבחירות היא הדבר האחרון שהם רוצים.