נמל התעופה בן גוריון
צילום: משה שי, פלאש 90

משרד הבריאות נגד כניסת ישראלים לאומן: "לא מקובל ש-30 אלף איש יהיו אחד על השני"

כפי שפורסם בכאן חדשות במשרד מתנגדים לטיסות לאוקראינה לקראת חגי תשרי. יו"ר ועדת הקורונה ח"כ שאשא ביטון בדיון על פתיחת השמיים: "אם נכנסים 16 אלף אברכים - יש למצוא דרך להכניס את כולם". מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה לכאן רשת ב: "מדובר בהחלטה מקצועית והכרחית לפתיחת שנת הלימודים בעולם היהודי". כפי שפורסם בכאן חדשות: משרד הבריאות הביע התנגדות לכניסת ישראלים לאומן
שרון עידן וזאב קם
04 באוגוסט 2020
10:30
עודכן ב 11:52

ועדת הקורונה בכנסת דנה היום (שלישי) בפתיחת השמיים. נציג משרד הבריאות בוועדה אישר את הפרסום בכאן חדשות, והבהיר בדיון: "מתנגדים לאפשר כניסת ישראלים לאומן. לא מקובל ש-30 אלף איש יהיו אחד על השני. כמו שאירועים אחרים בעולם בוטלו".

יו"ר הוועדה, יפעת שאשא ביטון, התייחסה לאישור כניסת 16 אלף תלמידי ישיבה לישראל ואמרה כי אם זה המצב "יש להכניס את כולם". נציג המל"ל שמרכז את נושא פתיחת השמיים, איתן בן דוד, אמר כי ייתכן שבתקופה הקרובה יהיו התפתחויות חיוביות בנושא. "בכוונתנו להגיע בהקדם למתווה שיאפשר לישראלים לצאת למדינות שמשרד הבריאות קבע שהן עומדות בקריטריונים של 'מדינות ירוקות'. יש עשר מדינות כאלה שאנחנו מדברים איתן", אמר הנציג בוועדה.

אמש אמר מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, פרופסור שלמה מור יוסף, כי מתווה הגעת הסטודנטים ותלמידי הישיבות והאולפנות אינו חדש. "הגעת כל אחד מהם מותנית בביטוח בריאות כולל סעיף קורונה, ובהבטחת תנאי בידוד כמתחייב. מדובר בהחלטה מקצועית והכרחית לפתיחת שנת הלימודים בעולם היהודי", אמר בריאיון ליעקב אייכלר בתוכנית "כאן הלילה" בכאן רשת ב.

אתמול אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח דיון קבינט הקורונה כי רמת התחלואה בישראל היא מהגבוהות בעולם. ראש הממשלה הוסיף: "החדשות הטובות הן שבשבועיים האחרונים בערך, אנחנו נמצאים ב'פלאטו'", כלומר, דריכה במקום. "גם אחרי שמתקנים ומשנים את שינוי הבדיקה ומספר הבדיקות בסופי שבוע, עדיין אנחנו כנראה ב'פלאטו'", אמר נתניהו.

קבינט הקורונה הסתיים ללא הכרעות ודיון נוסף צפוי להתקיים ביום רביעי. עד אז יידרש הממונה על הקורונה, פרופסור רוני גמזו, להביא הצעות להגבלת התקהלות שכוללות את מכסת האנשים שתתאפשר בכל שטח.