שר הבריאות אדלשטיין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אדלשטיין: ניפטר מהסגר בסופי השבוע

שר הבריאות הבהיר: "חוץ מלהפריע לציבור זה לא עושה כלום". אדלשטיין דרש להפסיק את ההתקפות על ממונה הקורונה - "כל ניסיון לגלגל את האחריות על מישהו אחר ייכשל" • מספר הנדבקים בקורונה אתמול עמד על 1,801. מספר המתים עלה ל-554
גילי כהן ואורלי אלקלעי
04 באוגוסט 2020
11:54
עודכן ב 12:10

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר היום (שלישי) בביקור בבית החולים וולפסון כי סגר בסופי השבוע ירד מסדר היום. "חוץ מלהפריע לציבור זה לא עושה כלום", אמר השר. אדלשטיין דרש להפסיק את ההתקפות על ממונה הקורונה, פרופסור רוני גמזו. "ההתקפות האלה יוצאות כנראה מגורמים פוליטיים שונים. כל ניסיון לגלגל את האחריות על מישהו אחר ייכשל", הדגיש.

"הצלחנו לבלום את העלייה של חולי הקורונה, אבל לא נוכל לחיות לאורך זמן במספרים האלה", הוסיף השר. סגן שר הבריאות יואב קיש הבהיר הבוקר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב כי יש לנצל את חודש אוגוסט על מנת להגיע לתחלואה נמוכה בקורונה בספטמבר. 

משרד הבריאות פרסם היום נתונים יומיים. מחצות נדבקו בנגיף 270 בני אדם. מספר הנדבקים אתמול עמד על 1,801. מספר המתים עלה ל-554. בסך הכל יש בישראל 75,083 נשאי קורונה, מהם 349 במצב קשה, 97 מונשמים.

"חד-משמעית, כל בתי החולים הממשלתיים על סף קריסה", הזהיר אתמול מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, ד"ר מסעד ברהום, בריאיון לתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב. ד"ר ברהום העריך כי "אם תוך שבועיים-שלושה לא יהיה מענה למחסור ולבעיות שמדובר עליהן כבר חודשים - נצטרך לפטר עובדים, בהם גם רופאים ואחיות".

"מערכת הבריאות בקריסה", קבע מנהל בית החולים, אך הוסיף כי "השר עושה המון כדי להשאיר את המערכת על הרגליים". לדבריו, "אני בטוח שבסופו של דבר, יחד עם רה"מ ושר האוצר, ידעו לסיים את הפרשה הזאת בצורה חיובית ולספק את הצרכים של כל בתי החולים הממשלתיים, שצריך אותם כדי להעמיד אותה על הרגליים".