בילי אייליש

בחירות העורכים - כאן 88 | 4.8.2020

עדכון אחרון - 4.8.2020
מערכת כאן
05 באוגוסט 2020
13:18

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי

חומר אפל וזואי פולנסקי - חלקיקים

"חומר אפל" הם צמד חדש שכולל את עירא נוסבאום (הקול של "לילי פרנקו") ונדב דירקטור. "חלקיקים" הוא הסינגל הראשון לקראת אלבום הבכורה שלהם. זה שיר על "זוג שנפרד רק כדי להיפגש מחדש בגלגול הבא", לדבריהם. "זהו שיר על הזדמנויות שניות, על האמונה בנשמות תאומות ואהבת אמת". בשיר מתארחת זואי פולנסקי (ששיר אחר שלה כבר רץ בבחירות העורכים שלנו) והמפיק הוא רועי אביטל (Garden City Movement, Totemo, לירון עמרם). עם נבחרת שכזו אי אפשר שלא להתמסר לאחד השירים המדבקים והכיפיים ביותר שהאינדי המקומי הפיק לנו לקיץ הזה.   

?SapphireLight - Why Can't I Be

אור הילאי וספיר שובל הם הצמד החדש SapphireLight (משחק חמוד עם העברית אנגלית לא?). אחרי עשור של היכרות ושיתופי פעולה שונים הם סוף סוף מרגישים בשלים ליצור יחד ולצאת לאור.  סינגל הבכורה שלהם Why Can't I Be יצא כבר במאי השנה בלי יח"צ, קידום מסיבי או ציפיות גדולות. ואולי בעידן כזה עם כל כך הרבה רעש, השקות ותוכן נלווה ששמים עליו יותר פוקוס מאשר על המוזיקה, זה בדיוק מה שכולנו צריכים. 

Billie Eilish - My Future

זו כבר עובדה, בילי אייליש היא הכוכבת הצעירה הכי גדולה בעולם. השיר החדש שלה בקושי הספיק לנשום  וכבר כבש את המקום הראשון במצעד ההשמעות העולמי של ספוטיפיי. גם My Future, כמו רוב השירים שלה, נכתב והופק עם אח שלה FIINEAS שהפך למפיק וכותב מבוקש בפני עצמו. השיר נכתב בתחילת ימי הסגר והקורונה בארה"ב אבל שיקף בכלל את הלך הרוח החיובי של אייליש. תחושות של הגשמה והתבגרות. לדבריה, מאז קיבל השיר משמעות חדשה לנוכח האירועים ועם הוצאת השיר היא כתבה:

“I hope you can all find meaning in it for yourselves”
אז קחו את זה לאן שתרצו.

Chris Cornell - Patience

כריס קורנל היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-56 ב-20 ביולי ומשפחתו ומנהלי עזבונו ממשיכים לנבור בהקלטות האחרונות והגנוזות שלו ולספק לנו עוד רגעים מוזיקלים של האיש שנטש את העולם מוקדם מדי. נראה שבכל נקודת ציון הם מוציאים משהו וטוב שכך, כי אנחנו מתגעגעים. הפעם ביום הולדתו הם שחררו את גרסת הכיסוי שלו לקלאסיקה של Guns & Roses משנת 89. בשנת 2020, קצת סבלנות זה בדיוק מה שכולנו צריכים. 

FARR – Heal Me

הצמד Farr, שיתוף פעולה חוצה יבשות בין הסולן האמריקאים רומיאו והמפיק הלונדוני לינדן ג'יי, היה אמור לחמם את Kelis במסע הופעות אירופאי ולהשיק אלבום בכורה על גב המסע. בינתיים העולם נעצר ואין הופעות אבל האלבום כבר יצא ועם מיליוני האזנות נראה שהם כבר לא צריכים את Kelis. תתחילו מ-Heal Me (אין קשר לקורונה), ומשם כבר תצטרפו לבד למיליונים. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים