דגל לבנון על בניין עיירית תל אביב

"שאלוהים יברך אתכם": התגובות החיוביות על המחווה הישראלית

לצד התגובות הקשות על הארת עיריית תל אביב בצבעי דגל לבנון, במשרד החוץ קיבלו הודעות ותגובות מלבנונים שהודו לישראל
רועי קייס
06 באוגוסט 2020
21:13

לצד התגובות הקשות שמתחו ביקורת על היוזמה להארת בניין עיריית תל אביב בצבעי ובצורת דגל לבנון, במשרד החוץ אומרים כי קיבלו הודעות ותגובות מלבנונים שהודו לישראל על המהלך, בדפים שלהם ברשתות החברתיות בשפה הערבית.

חלקם כתבו: "אני מודה לעם הישראלי על העמידה לצדנו", "רב תודות לעם הישראלי על היוזמות הנהדרות שמשקפות ערך אנושי. שאלוהים יברך אתכם". לא רק מלבנון התקבלו תגובות אוהדות, אלא גם ממדינות נוספות באזור כמו עיראק, סוריה ומצרים. 

נשיא צרפת עמנואל מקרון אמר במסיבת עיתונאים כי הוא שותף ל"כעס הבריא" אליו נחשף היום מלבנונים בעת שביקר בלבנון. הוא הוסיף שמטוס צרפתי אמור להגיע בשעות הקרובות למדינה, כדי לסייע בחקירת נסיבות הפיצוץ בנמל ביירות, ובחמישי הבא תצא מצרפת נושאת מסוקים עם ציוד רפואי עבור לבנון.

מקרון ציין שיפעל לארגן כינוס בין-לאומי שייערך בימים הקרובים כדי לסייע ללבנון, לדבריו, הסיוע הצרפתי ללבנון יועבר ישירות לארגוני המגזר השלישי.  מקרון הוסיף שהכספים עבור לבנון ישנם, אך אלה ממתינים לרפורמות מקומיות שייושמו. הוא אמר כי "יש צורך ליצור סדר פוליטי חדש בלבנון", אך הבהיר שאינו יכול לומר לממשלת לבנון מה לעשות, ושלא יינתנו המחאות ללא כיסוי. מקרון הבטיח לשוב ללבנון ב-1 בספטמבר.