ראשי המפלגות החרדיות, היום

גורם במפלגות החרדיות: אם יש בחירות - נשקול לפרק את הבלוק

גורם אחר במפלגות החרדיות: נמאס לנו מעמדת המתווכים • בכוונת החרדים להטיל את האחריות הציבורית למשבר על שני ראשי המפלגות הגדולות, אך בעיקר על נתניהו
יערה שפירא
06 באוגוסט 2020
22:30

ראשי המפלגות החרדיות תיארו בשיחתם היום (חמישי) את חששם כי הסיכויים לפשר בין ראש הממשלה החליפי בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו קטנים בשלב הזה. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב כי גורם במפלגות החרדיות אמר שנשקלת בשלב הבא האפשרות להודיע על פירוק בלוק הימין אם יהיו בחירות. אך גם בין הסיעות החרדיות יש מחלוקת על המסר מכיוון שאין אלטרנטיבות לבלוק עקב העמדות של מפלגות האופוזיציה בנושאי דת ומדינה. 

גורם אחר במפלגות החרדיות אמר לכאן חדשות כי בעיקר נמאס לחרדים מעמדת המתווכים. כמו כן, כוונתם להטיל את האחריות הציבורית למשבר על ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ וראש הממשלה בנימין נתניהו, ומבין השניים - בעיקר על נתניהו.

מוקדם יותר היום ראשי הסיעות החרדיות - אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני - פרסמו הודעה משותפת, לפיה הם מתנגדים נחרצות להקדמת הבחירות ואין בכוונתם לשתף פעולה עם אף יוזמה למהלך כזה. בהודעה שהעבירו לראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ, כתבו: "העברת תקציב המדינה הינה צו השעה".

עוד נמסר מדרעי, ליצמן וגפני: "אזרחי ישראל מתמודדים בימים אלה עם בעיות קשות, בריאותיות וכלכליות, ועצם המחשבה ללכת למערכת בחירות בעת הזאת הינה טירוף מוחלט. קוראים לנתניהו ולגנץ, לגלות אחריות לאומית, להתכנס יחדיו על מנת להגיע לפתרון מוסכם ומניעת הליכה לבחירות מיותרות".