מההפגנה הערב

אנשי התרבות הפגינו סמוך למעון רה"מ בירושלים

מאות מפגינים דרשו לאשר מתווה לקיום הופעות באולמות סגורים. המשטרה חסמה את הרחוב הסמוך
שני נחשוני וסולימאן מסוודה
11 באוגוסט 2020
22:02

מאות אנשי מחאת התרבות הפגינו הערב (שלישי) מול מעון ראש הממשלה בירושלים. המפגינים דרשו לאשר מתווה לקיום הופעות באולמות סגורים. תגובת ארגון השחקנים בישראל (שח״ם) למתווה ולהפגנה הערב: "המתווה שאושר הוא מצג שווא. מדובר במתווה לא ריאלי ולא ישים, שמשמעותו אחת: ראש הממשלה נתניהו הורג את התרבות בישראל".

סגן יו"ר שחם, השחקן גיא לואל, נאם בהפגנה: "הקורונה תעזוב אותנו אבל אנחנו נשאר תקועים במדינה נחשלת, נבערת, משוסעת, רווית שנאה וחסרת תרבות. מדינה שמכורה לסערות, למצבי חירום ולקונספירציות. הגיע הזמן שראש הממשלה שלנו יגיד לנו משהו אחד חכם לשם שינוי. משהו שאין בו לא היסטריה ולא פאניקה, לא פחד ולא שנאה, לא משבר ולא מצב חירום, לא ימין קיצוני ולא שמאל בוגדני, משהו שקט, צנוע, משהו קטן, חכם, משהו מנחם שמחמם את הלב- שמחבר בין אנשים".

היום אושר סופית המתווה שפורסם שלשום. לפי המתווה יתאפשרו הופעות תרבות במרחב הפתוח במתווה של קפסולות.  מתחמי ההופעות יחולקו לקפסולות של 20 צופים לכל היותר, וכל מתחם יפעל כפוף לאישור משרד הבריאות. נוסף על כך, מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוכל לאשר אירועים עם תפוסת קהל עד 500 איש.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר: "תרבות חשובה לבריאות הנפש של הציבור. לא פחות חשוב לשמור על ההנחיות בהקפדה יתירה. השמירה על התרבות תלויה בכל אחת ואחד מאיתנו". שר התרבות והספורט חילי טרופר הבהיר - "אנחנו ממשיכים להחזיר את התרבות לחיינו ואת התרבות לחיים. מופעים במרחבים הפתוחים יוכלו לקבל אישור באופן מיידי. נמשיך לפעול בכל דרך כדי שהמתווה המאפשר הופעות בחללים סגורים יאושר".