רועי חרמון
צילום: מיקה חזן בלום

בחירות העורכים - כאן 88 | 11.8.2020

עדכון אחרון - 11.8.2020
מערכת כאן
12 באוגוסט 2020
09:15

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

איה זהבי פייגלין - אחד העם

איה זהבי פייגלין ממשיכה להוציא מוזיקה חדשה ומצויינת בקצב לא רע בכלל. הפעם היא מציגה בפנינו את "אחד העם", הסינגל השלישי מתוך האלבום החדש שלה שעתיד לצאת בקרוב. "התקף חרדה שיצא משליטה" ככה היא מתארת את מה שקורה בשיר, כשעל ההפקה חתום "שקל" (אייל דוידי), שהפיק עוד מספר שירים באלבום המצופה. דוידי מפציע פה בתפקיד אורח: הוא הקול השפוי והמרגיע אל מול השדים של איה, מי ששר לה: "אל תדאגי, את לא נחנקת באמת, זה רק כמה דמעות, שמסרבות לצאת". כי צריך גם איזון בחיים.

רועי חרמון - שלום ותודה

כבר כמה שנים, מאז שיצא האלבום היפהפה של להקת "ארמון", רועי חרמון נמצא ברקע כאחת הדמויות הפעילות והמעניינות באינדי הישראלי, ובאופן ספציפי כמי שהצליח לתרגם את סגנון הדרים-פופ לעברית. כעת הוא עומד להוציא אלבום סולו בשם "לב שמש" בלייבל העברי "אווזה" ומשחרר שיר פרידה יפהפה בשם "שלום ותודה". השיר, שהזכיר לנו את אביתר בנאי הצעיר, הוא דרך נפלאה להכיר את מי שלדעתנו יהפוך בשנים הקרובות לשם משמעותי במוזיקה הישראלית.

Foy Vance - Thank You For Asking

למרות שנולד בצפון אירלנד, Foy Vance הושפע דווקא מהאווירה החברתית ששררה בדרום ארה"ב בשנות ה-60 וממוזיקאים כמו אוטיס רדינג ונינה סימון, לאחר שעבר עם משפחתו לאוקלהומה. הפריצה שלו הגיעה אחרי עשור של פעילות, ב-2016, כשהצטרף ללייבל החדש של אד שירן, Grigerbread Man Records. פוי קיבל את ברכתו מאלטון ג'ון שלקח חלק בהפקת אלבומו השלישי The Wild Swan והוא אף זכה לפתוח את הופעותיו בטור Wonderful Crazy. את השיר החדש שלו, Thank You For Asking, הוא כתב במקור לאלבום האמריקנה, To Memphis שהוציא לפני כשנה. אחרי יום הקלטות ארוך באולפני ההקלטות המיתולוגים בממפיס, Sun Studios שבו הוקלט השיר, הקליפ צולם ברחובות העיר עד שנגנז.

LP - The One That You Love

לורה פרגוליצי הסתובבה בתעשיית המוזיקה האמריקאית למעלה מ-15 שנה וחיכתה לפריצה הגדולה. אלבומי הסולו שהקליטה תחת השם LP לא עוררו עניין מיוחד, והיא התפרנסה בעיקר מכתיבת שירים לאמנים כמו ריהאנה וכריסטינה אגילרה. בשנת 2015, רגע לפני שהתייאשה מהשאיפה ליצור מוזיקה כאמנית סולו, היא השמיעה לאנשי הלייבל שלה את השיר Lost On You. היא האמינה שמדובר בשיר הפריצה המיוחל, אבל המנהלים פחות התלהבו ובחרו לבטל את החוזה. לשמחתנו, זה לא סוף הסיפור: השיר התגלגל ללייבל אינדי קטן, ובצירוף מקרים הגיע ללייבל ביוון. תוך זמן קצר השיר חרך את המצעדים במדינה ועורר סקרנות בשאר מדינות אירופה. כך, משום מקום, הפכה LP לאחד הקולות המיוחדים במיינסטרים של השנים האחרונות. אמנם קל לסווג אותה כוואן-היט-וונדר, אבל מי שעוקב אחריה בשנים האחרונות יכול להעיד שהקטלוג שלה מלא בשירים מצויינים. השיר החדש שלה, ״The One That You Love״, הוא הסינגל הראשון ששוחרר מאז אלבומה החמישי שיצא לפני שנתיים, ונותר רק לקוות שהאלבום השישי כבר בדרך.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים