ראש מועצת אל-קסום מקבל טיפול רפואי, היום

ראש מועצת אל-קסום: שוטרים הכו אותי במהלך מעצרי וחקירתי

סלאמה אלאטרש נעצר לאחר שנהג תוך כדי שהוא מדבר בפלאפון וסירב להזדהות. גורם במשטרה: "לא היה שימוש באלימות מתחילת האירוע ועד לסופו"
אסף פוזיילוב
12 באוגוסט 2020
13:05

המשטרה עצרה הבוקר (רביעי) את ראש המועצה האזורית אל-קסום, סלאמה אלאטרש, לאחר ששוטרים הבחינו באדם שנהג תוך כדי שהוא מדבר בפלאפון. מהמשטרה נמסר שהשוטרים שלא זיהו אותו ביקשו ממנו להזדהות, אך הוא סירב תוך שהוא מאיים עליהם שיפטר אותם.

בשל סירובו להזדהות הוא עוכב לחקירה, שם חש שלא בטוב ולכן הוזמן למקום צוות מגן דוד אדום. עוד לפי הודעת המשטרה, לאחר שזוהה כראש המועצה הוא שוחרר עם דוח שישלח אליו לביתו. בניגוד להודעת המשטרה, אלאטרש טוען שהוכה בידי שוטרים בזמן המעצר והחקירה, ופונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מלשכתו נמסר כי מדובר ב"מעצר על רקע פוליטי בגלל מאבקו נגד הריסת בתים בפזורה".

ח"כ סעיד אלחרומי, מהרשימה המשותפת, הגיב על המקרה, ואמר: "מקרה חמור ותקדים מאוד מסוכן. יחידת יואב פועלת בצורה כוחנית וברוטאלית כלפי האזרחים הבדואים בנגב לרבות נציגי ציבור, נשים וילדים. אלאטרש הוא נבחר ציבור הפועל מתוקף תפקידו לשרת ולהגן על תושבי המועצה. אני פונה לשר לביטחון הפנים ולמ"מ המפכ"ל, לפעול לאלתר ולהורות על חקירת הנושא ומיצוי הדין עם המעורבים". כאות הזדהות עם ראש מועצת אל-קסם, ממחר משבית ראש מועצת תל שבע את המועצה לשלושה ימים.

גורם במשטרה שהיה במקום מסר: "לא היה שימוש באלימות מתחילת האירוע ועד לסופו. הוא הגיע לחלון הניידת, צעק והתלהם. ביקשנו להזדהות והוא נתן תעודה, הוא לא הציג את עצמו כראש מועצה. לאחר מכן הוא חסם את דרך המשטרה ודיבר בטלפון, סירב שוב להזדהות ולתת רישיונות לשוטרים. בדרך לתחנת המשטרה, אמר לשוטרים 'אתם יחידת יואב, אתם פורעי חוק ואדאג שיסגרו לכם את היחידה ויפטרו את כולכם'. כשהגיע לחדר החקירה הוא השתטח על הרצפה וצעק שמרביצים לו. השוטרים הזמינו למקום צוות מגן דוד אדום שבדק אותו ואמר שהמדדים שלו תקינים - הוא טען שקיבל מכה בראש, והצביע על צלקת ישנה".

עד לרגע פרסום הידיעה, לא נמסרה תגובה רשמית מהמשטרה.