המירוץ לחיסון קורונה

הודו: מעוניינים בשיתוף פעולה עם ישראל בייצור חיסוני קורונה

שגריר הודו בישראל: "כוחה של הודו הוא גם בתעשיית התרופות – יש לנו יכולת לייצר כמויות גדולות של חיסונים". תוצאות שיתוף פעולה נוסף בניסוי שנועד לזהות חולי קורונה בתוך דקות – עד סוף החודש
עמיחי שטיין
13 באוגוסט 2020
09:54

שגריר הודו בישראל סאנג'יב סינגלה אמר היום (חמישי) כי הודו מעוניינת לשתף פעולה עם ישראל בכל הנוגע לחיסון נגד קורונה – לאחר שלפני שבוע הודיעה ישראל כי היא נמצאת לקראת ביצוע ניסוי בבני אדם. סינגלה אמר לכאן חדשות כי כוחה של הודו הוא גם בתעשיית התרופות שלה, וכי יש לה יכולת לייצר "כמויות גדולות של חיסונים". עוד ציין כי בהודו יש יותר מ-30 קבוצות שעורכות מחקרים על חיסון.

השגריר עדכן כי תוצאותיו של שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בניסוי שבוחן ארבעה מכשירים שנועדו לזהות חולי קורונה בתוך דקות, צפויות להתקבל עד סוף החודש. עוד אמר כי הוא מצפה לשיתופי פעולה נוספים עם ישראל בתקופה הקרובה והוסיף: "כדי לבחון חיסון בצורה טובה, יש לערוך את הניסוי בצורה נרחבת. וכפי שראיתם – יש לנו היכולת לשתף פעולה בנושא זה".

ישראל מקיימת מגעים מתקדמים עם מדינות שבהן יבוצע הניסוי. עד כה המכון הביולוגי ביצע ניסויים בבעלי חיים וטען כי תוצאותיו היו חיוביות. כבר בתחילת חודש מאי מדעני המכון הביולוגי השיגו פריצת דרך משמעותית בפיתוח נוגדן לנגיף. לפי המכון, הנוגדן שפותח תוקף את הנגיף בגוף החולים ומביא לנטרולו.