-

"אינשאללה נראה אותך בת״א": רועי קייס מדווח מדובאי

כ-48 שעות לאחר ההודעה על נירמול היחסים בין ישראל לאמירויות יצא שליח כאן חדשות למדינה שהפכה למעצמה בעשורים בודדים בלבד
רועי קייס, שליח כאן חדשות לאיחוד האמירויות
15 באוגוסט 2020
11:48
עודכן ב 20:18

פחות מ-48 שעות לאחר ההכרזה על נרמול היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות הערביות – כתב כאן חדשות רועי קייס מדווח ממדינת המפרץ, מעצמה אזורית שצמחה בתוך עשורים בודדים בלבד. העושר של האמירויות ניכר במקומות רבים בעיר אבל בעיקר הוא משתקף במגדל בורג' ח'ליפה – המגדל הגבוה בעולם שהפך לסמל של דובאי. הרחוב האמירתי מפרגן על ההסכם ובשווקים כבר מחכים לתיירים הישראלים.

שליח כאן חדשות מדווח מאיחוד האמירויות   

מלך בחריין בירך את האמירויות: צעד היסטורי לשלום

מוקדם יותר היום בירך מלך בחריין, חמד בן עיסאאת יורש־העצר של איחוד האמירויות, מחמד בן זאיד, על "ההישג הגלום בצעד ההיסטורי לשלום שעשתה איחוד האמירויות כלפי ישראל", כלשונו. לדברי המלך, הצעד יתרום לקידום מאמצי השלום ולחיזוקם, ולפתיחת האופק לעבר יציבות במזרח־התיכון באופן שישרת את האינטרסים של עמי האזור.

עוד אמר מלך בחריין לבן־שיחו כי העצירה של החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון היא הישג דיפלומטי היסטורי, ששומר על פתרון שתי המדינות ועל אפשרויות השלום בין הרשות הפלסטינית לישראל.

משמרות המהפכה של איראן גינו את ההסכם ומכנים אותו "מעשה טיפשות היסטורי שדינו להיכשל". עוד אמרו כי מדובר ב"בגידה", שלדבריהם תהפוך את גורלם של שליטי האמירויות לגורל "הבוגדים האחרים בדם השהידים הפלסטינים". בהודעה מטעמם נמסר כי שליטי האמירויות ייאלצו במוקדם או במאוחר לצפות לתגובה נחרצת.