הפגנה מול מעון רה"מ

אלפים מחו ברחבי הארץ: המשטרה עצרה 11 מפגינים בירושלים

הפגנות נערכות גם בקיסריה ובכ-60 גשרים וצמתים ברחבי הארץ • כ-100 הפגינו מול ביתה של אסתר חיות בעקבות החלטת בית המשפט שלא להרוס את ביתו של המחבל שרצח את הלוחם עמית בן יגאל
כתבי כאן חדשות
15 באוגוסט 2020
20:04
עודכן ב 00:48

אלפים השתתפו אמש (שבת) בהפגנות שנערכו מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, מול מעונו הפרטי בקיסריה ובכ-60 גשרים וצמתים ברחבי הארץ. במקביל, מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, נערכת הפגנה בנוכחות כ-100 משתתפים במחאה על החלטת בית המשפט שלא להרוס את ביתו של המחבל שרצח את הלוחם עמית בן יגאל.

בירושלים נעצרו 11 מפגינים בחשד להפרת סדר ותקיפת שוטר. שני מפגינים שנשאו שלטים ובהם הכיתוב "משרד הרווחה השטן של העם היהודי כולו" והאותיות אס-אס עוכבו על ידי המשטרה. בחדרה המשטרה עיכבה לחקירה תושב העיר כבן 20 בחשד שהשליך נפצים לעבר מפגינים בכיכר המשטרה. בד בבד, שוטרים הרחיקו מהמחאה בקיסריה פעיל שהתעמת עם המפגינים. להפגנה בירושלים הגיעה נציגות של בעלי אולמות אירועים, מפיקי אירועים, ספקים לתחום ואף זוגות שחתונתם נדחתה - ואלו קוראים להגעה למתווה לפתיחת הענף. 

בשבת שעברה השתתפו, על פי הערכות המשטרה, כ-15 אלף בני אדם בהפגנות בכיכר פריז מול מעון ראש הממשלה. במהלך ההפגנה נעצרו שלושה בני אדם לאחר שסירבו להיענות לדרישת המשטרה ולהתפנות מהכבישים.  

בהכנת הידיעה השתתפו: סולימאן מסוודה, ורד פלמן, רובי המרשלג ואורלי אלקלעי