ישיבת ממשלה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הליכוד וכחול לבן סיכמו: הממשלה תכונס מחר לדון בנושאים הקשורים לקורונה

ברקע הניסיון לפתור את המשבר - המגעים בין הליכוד לכחול לבן התחדשו לאחר יציאת השבת
יערה שפירא ומיכאל שמש
15 באוגוסט 2020
21:03

בהיעדר פשרה בנושא תקנון הממשלה, במסגרת הניסיונות לפתור את המשבר הקואליציוני, הליכוד וכחול לבן סיכמו כי ישיבת ממשלה תכונס מחר ותדון רק בנושאי קורונה. כך דווח הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. המגעים בין הליכוד לכחול לבן התחדשו לאחר יציאת השבת.

בתוך כך, לפי גורם בליכוד - במפלגה רוצים להכניס למשא ומתן הארכה של כהונת הממשלה לארבע שנים. האפשרות עלתה כפתרון למצב שבו ראש הממשלה בנימין נתניהו יידרש לצאת לנבצרות בגלל משפטו, ואז יוכל להפוך לראש הממשלה החליפי.

ביום חמישי פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי ראשי המפלגות החרדיות מגלים אופטימיות זהירה כי יש אפשרות לפתור את משבר התקציב ולמנוע בחירות. בכירים בשתי המפלגות החרדיות מבהירים כי בפעם הראשונה יש נכונות מצד כחול לבן לדון במתווה הפשרה שפורסם לפני כשבועיים. מדובר באישור תקציב דו־שנתי בממשלה ואחר כך אישור תקציב מדינה לשנה אחת בכנסת.

עד לפני כמה ימים שללו בכחול לבן כל שיח סביב המתווה הזה, שבפועל נוטה יותר לעמדת הליכוד – מאחר שהאישור בממשלה הוא הצהרתי בלבד והאישור בכנסת הוא מה שחשוב, אך להבנת ראשי המפלגות החרדיות, ישנה כרגע פתיחות בכחול לבן לבדוק את המתווה המדובר ולנסות להגיע להסכמות סביבו. במקביל, לאחר שביום רביעי אושר בקריאה טרומית החוק של צביקה האוזר שדוחה את מועד אישור התקציב במאה ימים, ביום שני הקרוב יובא החוק לוועדת הכספים לצורך הכנתו לקריאה ראשונה, במסגרת הניסיונות לדחות את מועד הבחירות.