-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בשל הביקורת: לא תהיה הגבלה נוספת על המסעדות

אדלשטיין הודיע: מחר תובא לאישור הצעת החלטה הקובעת כי במסעדות, במקומות ציבוריים, בבתי עסק ובבתי תפילה יוגבל מספר הנוכחים ל-20 בחלל סגור ו-30 בחלל הפתוח. זאת כל עוד ניתן לשמור על מרחק של שני מטרים בין שולחן לשולחן
עמיחי שטיין ואיתי שיקמן
15 באוגוסט 2020
23:22

בעקבות הביקורת של בעלי המסעדות והטענות ללחצים מצד המפלגות החרדיות, שר הבריאות יולי אדלשטיין החליט הלילה (שבת) על השוואת התנאים במסעדות ובבתי התפילה. בשל כך, מחר תובא הצעת החלטה לאישור הממשלה הקובעת כי במסעדות, במקומות ציבוריים, בבתי עסק ובבתי תפילה יוגבל מספר הנוכחים ל-20 בחלל סגור ו-30 בחלל הפתוח. זאת כל עוד ניתן לשמור על מרחק של שני מטרים בין שולחן לשולחן. 

ההחלטה הגיעה לאחר התייצעות של שר הבריאות עם גורמי המקצוע, בהם מנכ"ל משרדו הפרופסור חזי לוי, וממונה הקורונה הפרופסור רוני גמזו. מאיגוד המסעדות נמסר: "אנחנו שמחים על החלטת שר הבריאות ומודים לפרופסור גמזו ושרי קבינט הקורונה, שפעלו בסוף השבוע לבטל את ההגבלות שאושרו ביום שישי. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה עם ממונה הקורונה ומשרד הבריאות על תו חדש למסעדות, שיחליף את התו הנוכחי, בו אין שמץ של היגיון". 

מסעדנים רבים הודיעו ביום שישי שיפתחו במרד לאחר שהממשלה אישרה הגבלות התקהלות חדשות, המשוות את התנאים בין מסעדות ובתי כנסת. לפיהן במבנים גדולים יוכלו לשהות עד 20 איש, ומבנים קטנים יוגבל מספר האנשים ל-10. כמו כן, בשטח פתוח תותר התקהלות של עד 30 איש. משמעות ההחלטה הייתה שהשרים יעקב ליצמן ואריה דרעי ניצחו במאבק להגדלת מספר המתפללים בבתי כנסת. כאמור מחר צפויות להשתנות ההנחיות הללו.