מחאת עובדי המעבדות

עובדי המעבדות הציבוריות מאיימים בשביתה

העובדים מוחים עקב פיצוץ במו"מ סביב הסדרת פעילות המעבדות ותנאי ההעסקה. "משרדי האוצר והבריאות משחקים איתנו פינג פונג כבר יותר מחמש שנים וזורקים את האחריות מאחד לשני", אמרה יו"ר הסתדרות עובדי המעבדות הרפואיות
נוב ראובני
16 באוגוסט 2020
13:32

הסתדרות עובדי המעבדות הרפואיות הודיעה היום (ראשון) כי בעוד שבועיים יחלו העובדים בשביתה בלי הגבלת זמן, בעקבות פיצוץ המשא ומתן עם משרד האוצר סביב הסדרת פעילות המעבדות ותנאי ההעסקה. יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגים, הביוכימאים ועובדי המעבדות, אסתר אדמון האשימה כי משרדי האוצר והבריאות משחקים איתם "פינג פונג" כבר יותר מחמש שנים וזורקים את האחריות מאחד לשני.

"אפשר היה לצפות שנגיף הקורונה יסיים את הסאגה המטופשת הזו ויבהיר את חשיבות יציבות המערך המעבדתי, אבל גם נורות האזהרה הכי בוהקות לא מזיזות לאף אחד, מראש הממשלה דרך האוצר והבריאות. רוח עובדי המעבדות היא של אווירת ייאוש ותסכול. ככה אנחנו מסרבים להמשיך לעבוד", אמרה אדמון.

ביום שלישי הפגינו עובדי המעבדות בבית החולים שיבא, וקראו לראש הממשלה, לשר הבריאות ולשר האוצר "להציל את המעבדות הרפואיות,". העובדים מחו על "השכר העלוב", על ההזנחה מרובת השנים של המעבדות, על חוסר האחריות הממשלתית ועל "הזלזול ופריעת החוק, שמפגינה הממשלה ברצף התקשרויות מקוממות עם מעבדות פרטיות, כמו מיי הריטג' ומעבדות Aid Genomics שלגביהן מופגנת מדיניות הפוכה של בזבזנות וזריקת כספים לפח".

תגיות:
קורונה