אילוסטרציה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

עיכוב בהוצאת מכרז למחשבים וחבילות אינטרנט לבתי הספר

המכרז נמצא בבדיקה ונדרש לעדכונים נוספים ולפיכך יפורסם מחדש. עיכוב בהזמנת 144 אלף מחשבים וחבילות תשתית, פירושו שמחצית מהציוד הנדרש צפוי להגיע עד סוף ינואר
לירן כוג'הינוף
16 באוגוסט 2020
18:02

16 ימים לפתיחת שנת הלימודים תשפ"א, חל עיכוב בהוצאת המכרזים למחשבים וחבילות אינטרנט לבתי הספר. בהודעה שהוציא היום (ראשון) מנהל אגף תשתיות במשרד החינוך לרשויות המקומית, נכתב כי ה"קול הקורא" שיצא במסגרת המכרז נמצא בבדיקה ונדרש לעדכונים נוספים, ומשום כך יפורסם מחדש.

ב-21 אוגוסט היו אמורות הרשויות המקומית להצטרף למרכז של משרד החינוך לרכישת ציוד הקצה, אך מכרז זה אינו תקף על פי הודעת משרד החינוך. עיכוב בהזמנת 144 אלף מחשבים וחבילות תשתית, פירושו שמחצית מהציוד הנדרש צפוי להגיע עד סוף ינואר.

ח"כ יוסף ג'בארין, יו"ר הוועדה לזכויות הילד, אמר בתגובה לפרסום: ״עד שמשרד החינוך יחלק מחשב לכל ילד, אולי כבר יהיה חיסון לקורונה.‬ ‫144 אלף תלמידים, רובם ערבים, לא לומדים מאז חודש מארס, ועדיין אין פתרון שיאפשר להם לפתוח את שנת הלימודים. לממשלה פשוט לא אכפת מהילדים שלנו״.

לפני כשבועיים הציג שר החינוך יואב גלנט בהצהרה לתקשורת את מתווה משרד החינוך לפתיחת שנת הלימודים. גלנט אמר כי פתיחת שנת הלימודים תלווה בקשיים: "לא הכול יהיה מושלם, אי אפשר להשלים לימודים מלאים לכולם. לא יהיו אמצעי קצה לכולם ולא הכול יהיה ביום הראשון".

שר החינוך הוסיף כי את שנת הלימודים יפתחו 2,400,000 תלמידים. לדבריו, השנה תיפתח במתכונת שמונעת התפרצות תחלואה. עוד הוסיף גלנט כי הלמידה תהיה משולבת - למידה מרחוק עם למידה בכיתות של 18 תלמידים.