תקיפת צה"ל ברצועת עזה, ארכיון

צה"ל תקף עמדות תצפית של חמאס בתגובה להמשך טרור הבלונים

טנקים תקפו את עמדות הארגון ברצועת עזה גם בתגובה להפרות הסדר על הגדר • על פי דיווחים פלסטיניים, צה"ל ירה פגזים אל עמדה של הארגון באזור בית חאנון שבצפון הרצועה • קטר הודיעה לארגון כי תאריך את המענק הכספי לרצועה עד סוף השנה - אך חמאס מסרב לרגיעה
איציק זוארץ וגל ברגר
17 באוגוסט 2020
01:47

טנקים של צה"ל תקפו הלילה (שני), זו הפעם השישית ברציפות, עמדות  תצפית של חמאס ברצועת עזה, בתגובה להפרחת בלוני הנפץ והתבערה משטח הרצועה לישראל ובתגובה להפרות הסדר על הגדר. קודם להודעת דובר צה"ל, מקורות פלסטיניים דיווחו כי צה"ל ירה פגזים אל עמדה של חמאס באזור בית חאנון שבצפון הרצועה, ומגדל תצפית ממזרח לחאן יונס שבדרום הרצועה.

הפרות הסדר הלילות התרחשו גם אתמול בערב, כ-200 פלסטינים הפגינו בארבעה מוקדים לאורך גבול הרצועה. סמוך לג'בליה הושלכו כמה מטענים ורימונים לעבר הכוחות, לא היו נפגעים והכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. 

משעות הבוקר פרצו אתמול 28 דליקות בעקבות הפרחת בלוני תבערה, זאת על אף הסנקציות שהטילה מערכת הביטחון על הרצועה והתקיפות שבוצעו באזור בימים האחרונים. בתוך כך, מקורות בחמאס העריכו בשיחה עם כאן חדשות כי ההסלמה בדרום תימשך גם בימים הקרובים. כך פורסם אתמול לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. לפי אותם גורמים, מדובר בהסלמה מבוקרת שעדיין לא הושגו יעדיה

בנוסף, לכאן חדשות נודע כי קטר הודיעה לחמאס על הארכת משך העברת המענק הקטרי לרצועת עזה עד לסוף שנת 2020, ולא עד לסוף חודש ספטמבר כפי שתוכנן תחילה. לדברי מקורות פלסטיניים, חמאס אינו מסתפק בכך ודורש ערבויות להמשך העברת המענק הקטרי גם בשנת 2021 ולהאצת הפרויקטים הבין-לאומיים ברצועה.