אסף ברגיג, החשוד בדקירת יאשיהו בלום
צילום: מתוך פייסבוק

"גררו מהמכונית ודקרו 8 פעמים": עדויות מהקטטה בחוף שהובילה למוות

חבריו של יאשיהו בלום, שנדקר סמוך לחוף בראשון לציון, מספרים כי החשודים הציעו להם לקנות סמים אך הם סירבו ואמרו להם: "איך אתם יודעים שאנחנו לא שוטרים?". בהמשך המליצו לחשודים שלא לנהוג שלא לנהוג תחת השפעת סמים, ולדבריהם זו ההערה שהובילה לאלימות
דניאל אלעזר
17 באוגוסט 2020
08:01

כשבוע לאחר שיאשיהו בלום נדקר למוות על פי החשד בידי אסף ברגיג, בן 18 מלוד, בחניון הסמוך לחוף הים בראשון לציון, התפרסמו הבוקר (שני) עדויות חבריו של בלום, שהיו נוכחים בקטטה. החברים סיפרו כי החשודים, אותם פגשו בדרך לרכבם, הציעו למכור להם סמים קשים. "שאלנו אותם, מאיפה אתם יודעים שאנחנו לא שוטרים שאתם רוצים למכור לנו סמים בלי פחד?", סיפר אחד מחבריו של בלום. 

בהמשך ייעצו החברים לחשודים שלא שלא לנהוג בהשפעת סמים, וההערה הובילה לפתיחתה של קטטה אלימה. אחד מהצעירים תיאר: "הם התחילו להתעצבן ולהרביץ, אחד מהחברים שלנו איבד את ההכרה לכמה דקות". לדברי הצעירים, בלום היה ברכבו באותו הזמן ולא היה מעורב בקטטה, אך החשודים הוציאו אותו בכוח מהמכונית ודקרו אותו שמונה פעמים. 

כל החשודים המעורבים באירוע, ובהם החשוד המרכזי אסף ברגיג, ממשיכים לשמור על שתיקה בחקירתם. לכאן חדשות נודע כי חוקרי המשטרה ממשיכים באיסוף פרטים שיוכלו לשפוך אור על מה שהוביל לרצח. החוקרים פנו למסעדות שנמצאות על רצועת חוף הים בעיר, במטרה לבדוק אם החשודים בילו והשתכרו באחת מהן טרם האירוע.

המשטרה מייחסת לברגיג עבירות של חשד לביצוע רצח לאחר תכנון, השמדת ראיות, שיבוש הליכי משפט וקשירת קשר לביצוע פשע. החשוד המרכזי, שנחקר עד כה שלוש פעמים, שתק ברוב חקירותיו, ולשאלות שבחר להשיב נמצא דובר שקר. כך למשל בחקירתו הראשונה סיפר לחוקרים כי הוא יצא לתל אביב, נרדם והתעורר בביתו, כך שלא היה נוכח כלל בקטטה. בגרסה אחרת שמסר הוא אישר שהיה מעורב באירוע.