למצולמים אין קשר לנאמר
מתוך סרטוני האבטחה בגן

החשד להתעללות בגן בחולון: 6 עובדות נעצרו, בהן בעלת הגן

הסייעות תועדו כשהן מטיחות פעוטות על מזרן. ההורים נחשפו לכמה תיעודים במצלמות האבטחה והגישו תלונה במשטרה • בעלי הגן לכאן חדשות: "לא היה לנו מושג, השעינו את הסייעות" • אמו של אחד הילדים בגן: "אני בהלם מחוסר האונים והפחד של הילד שלי שלא רצה לספר מה קרה"
דניאל אלעזר
18 באוגוסט 2020
12:35
עודכן ב 17:36

שש עובדות נעצרו היום (שלישי) בחשד להתעללות לכאורה בפעוטות בגן בחולון. בעצורים גם בעלת הגן. הורים לילדים בגן הגישו הבוקר תלונה במשטרה לאחר שנחשפו לכמה תיעודים ממצלמות אבטחה ובהם נראו הסייעות מטיחות את הילדים על מזרן ונוקטות אלימות כלפיהם. הפרשה נחשפה לאחר שהפעוטות, בני פחות משלוש, סיפרו להוריהם שמכים אותם בגן. אמו של אחד הילדים אמרה: "אני בהלם מחוסר האונים והפחד של הילד שלי שלא רצה לספר מה קרה".

תיעוד ההתעללות בגן

ההורים סיפרו כי הגננת מחקה את הסרטונים ממכשיר ההקלטה אך הם הצליחו לשחזר אותם. בעלי הגן שבו, על פי החשד, בוצעה ההתעללות אמרו היום לכאן חדשות בתגובה ראשונה: ״לא היה לנו מושג, נתנו את המצלמות, היינו בטוחים בשלמותינו". עוד אמרו בעלי הגן כי השעו את שתי הסייעות החשודות במעשים.

אם לאחד הילדים בגן אמרה לכאן חדשות לאחר הגשת התלונה: "התחושות מאוד קשות, אני לא יודעת איך להגיב לזה שהוא היה צריך לחוות את האלימות הזאת. לראות את ההטחות, את החלאה הנוראית. הילד שלי עם בעיות שינה שנתיים, בעיות אכילה. אנחנו אצל פסיכולוגים כבר תקופה ארוכה. אני לא יודעת מה להגיד". 

אמה של ילדה אחרת בגן הוסיפה: "הבת שלי היתה שק החבטות של הגן. כל הרופאים שהלכתי אליהם ובכל האבחונים שאלו אם הילדה עברה טראומה. היא חוותה טראומה יום יומית בגן. שק חבטות. הילדים שלנו הפכו לחפצים, זה פשוט לא אמיתי".