Beabadoobee
Beabadoobee

בחירות העורכים - כאן 88 | 18.8.2020

עדכון אחרון - 18.8.2020
מערכת כאן
19 באוגוסט 2020
11:30

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

מונטי פיורי - אין דרך חזרה

לפני כעשור נתקלנו לראשונה במונטי פיורי, הרכב תל-אביבי שערבב בחוכמה בין פופ איטלקי משנות ה-60 וגיטרות סרף יווניות. מאז הם הספיקו לשחרר אלבום שלם באיטלקית, שיר אחד בעברית וגם להסתובב קצת בארץ ובעולם עם המופע המושקע שלהם. בחודשים האחרונים, כמו כולנו, חברי ההרכב מצאו את עצמם סגורים בבית לאחר שהקורונה שיבשה את כל תוכניותיהם. בתגובה לכך, הם מספרים שהחליטו לעשות את המעשה הכי רדיקלי מבחינתם – לכתוב שיר בעברית, השני שלהם בסך הכל מתחילת הדרך. הסאונד האיטלקי-יווני פינה הפעם את מקומו לטובת גרוב עדין ונגיעות סינתיסייזר, והתוצאה מדויקת ומרעננת להפליא.

D Fine Us feat. Noga Erez & Big T - The Fox

המפיק והיוצר תומר כץ, שפועל תחת השם D Fine Us, החליט לקחת הפסקה מהאולפן הממוזג ביפו ולנסוע ברכב שכור על גדות נהר המיסיסיפי, כדי לקבל קצת השראה. את הערבוב הזה בין כאן לשם, בין השירה של הבלוז ומוזיקת הנשמה המסורתיים לימינו אנו בישראל הקטנה, ובין סאונד שורשי בהפקה עדכנית, מרגישים בכל צליל. תוסיפו לתוך הסיר המבעבע הזה את המוזיקאית הנכונה של הרגע, נגה ארז, ואת Big T מהדרום החם של ארה"ב ותקבלו את The Fox. השיר נכתב על שועל ערמומי שחמק מתוך דפיו של ספר ילדים, בהפקה מקורית ולא מתפשרת, ישר לתוך הפנים, שלא יכולנו להישאר אדישים אליה. אחרי שקיבלנו טעימה מ-Post Truth Era Blues שלקח חלקבבחירות העורכים שלנו אנחנו כבר לא יכולים לחכות לאלבום הבכורה.

Beabadoobee - Care

את Beadadoobee (נסו להגיד את השם, זה די נחמד), או בשם היוולדה בי קריסטי (Bea Kristi) אתם אולי מכירים מהלהיט Death Bed, של Powfu, שבו סומפל סינגל הבכורה שלה Coffee. הזמרת הצעירה, שנולדה בפיליפינים וגדלה בלונדון, היא אחד הקולות הבולטים שנוסקים מעלה בחסות דור ה-Z, וכבר ב-2019 היתה מועמדת  בפרס ל"סאונד של 2020" של ה-BBC, ול"כוכב העולה" של ה-BRITs. בשיר Care היא מציגה צד אחר, רוקיסטי ובועט, כזה שמזכיר פסקולים מימי תור הזהב של סרטי תיכונים וצ'יק פליקס מסוף הניינטיז.

Tash Sultana - Through The Valley

עולם משחקי המחשב והקונסולות כבר מזמן לא שייך לילדים ולצעירים בלבד. העולם הזה התבגר יחד עם הדורות שגדלו עם ג'ויסטיק ביד והפך למתוחכם ומעמיק. השנים האחרונות מתאפיינות במשחקים בעלי עומק רגשי ופילוסופי שלעיתים עולה על ספרים וסרטים בני אותו הדור. אחד מהם הוא משחק המופת The Last Of Us 2 שמתאר עולם אפוקליפטי לאחר שמגפה הפכה חצי עולם לסוג של זומבי. כן, נשמע מוכר וכן נשמע מטופש, אבל מדובר באחד המשחקים הכי מעמיקים ומטלטלים בהיסטוריה. מה הקשר של כל זה למוזיקה? ובכן תופעה חדשה יחסית בעולם המשחקים היא התממשקות עם עולם התרבות הרחב ובדגש על מוזיקה. הופעות וירטואליות במשחקים כמו Fortnite כבר שידרגו קריירות של כוכבי פופ (תשאלו את הראפר טראוויס סקוט). המשחק Red Dead Redempten 2 החזיר לעולם את אגדת הניאו סול די'אנג'לו שיצר שיר במיוחד עבור המשחק. הפעם הגיע תורם של טאש סולטנה שגיוסו למשחק The Last of Us 2  כדי לבצע מחדש את שיר הנושא. החברה מאחורי המשחק אף הרחיקה לכת והגיטרה שטאש מנגנים עליה בשיר ובקליפ היא העתק מדויק של הגיטרה שמופיעה במשחק בידי הדמות הראשית. הגיטרה מיוצרת ומשווקת לכל מי שחפץ בידי חברת הגיטרות הותיקה והמוערכת Taylor Guitars.

* טאש סולטנה מגדירים עצמם כג'נדרקוויר. ב-2019 הכריזו אנשי מילון "מרים וובסטר" האמריקני על כינוי הגוף הלא-בינארי "הם" (they) - המשמש לתיאור מי שאינם מזדהים כגבר או כאישה בלבד - כמילת השנה של המילון. לפי וובסטר אפשר להשתמש בכינוי זה גם כשמתייחסים לאדם אחד בלבד.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים