חנאן זלום

"מהראש שלה טפטף דם": ילדים נפגעים מירי תועה במזרח ירושלים

רפיף קראעין וחנאן זלום נהרגו מפגית כדור במרפסת ביתן ואילו ג'יהאד אבו ג'אבר שרד פגיעה בראשו. משפחותיהם מרגישות פגיעות ודורשות את חקירת הירי. מהמשטרה נמסר: משקיעים את מיטב מאמצינו בחקירת האירועים
סולימאן מסוודה
19 באוגוסט 2020
09:05

ריבוי מקרים של פגיעת קליעי רובה תועים בילדים במזרח ירושלים מטריד את התושבים. אתמול (שלישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי לא פחות משלושה ילדים ממזרח ירושלים נפגעו בחודשים האחרונים מפגיעת כדור תועה בעודם שוהים בקרבת ביתם. 

"ישבנו כולנו מסביב לשולחן", שיחזר מוחמד קרעאין את פגיעת הכדור שהרג את ביתו רפיף במרפסת ביתם", "חמותי אמרה לי פתאום, 'הילדה, הילדה'. הרמתי אותה, והיא הייתה עדיין המומה ומפוחדת ומהראש שלה טפטף דם". רפיף בת הארבע מעיסאוויה נפטרה מפצעיה בבית החולים. 

ג'יהאד אבו ג'אבר, בן תשע מראס אל עמוד, נפגע מכדור תועה כששיחק בחצר ביתו. "כאב לי הראש, ואז נפלתי ככה. נגעתי בראש וראיתי שהיד מלאה בדם. מאז שזה קרה אני מפחד לצאת החוצה", סיפר לכאן חדשות. לפני שבועיים נהרגה חנאן זלום מפגיעת כדור בראשה כששההתה בגג ביתה. 

ממשטרת ישראל נמסר: "המשטרה פועלת כל העת יחד עם כוחות הביטחון נגד הירי והשימוש באמצעי לחימה ביישובי מזרח ועוטף ירושלים, והמקרים שהיו בחודשים האחרונים מצויים בחקירות משטרה פעילות. בכלל המקרים שהוזכרו, הגיעו למקום כוחות משטרה ונפתחה חקירה במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים. יודגש כי המשטרה משקיעה בחקירות אלו את מיטב חוקריה ומאמציה".