ישיבת קבינט קורונה
צילום: קובי גדעון, לע"מ

קבינט הקורונה ידון מחר בהטלת סגר

פרופ' גמזו צפוי להציג בקבינט סטנדרט אחיד להתקהלויות • משרד הבריאות: 53 מתים מקורונה בבתי אבות לא עודכנו במערכת • בוטלה אזהרת הביקור לירכא: הסיכון למבקרים פחת
כתבי כאן חדשות
19 באוגוסט 2020
14:02
עודכן ב 17:47

קבינט הקורונה ידון מחר (חמישי) באפשרות להטיל סגר במתכונת "ריסון מהודק", כפי שהגדירו ממונה הקורונה רוני גמזו. מדובר בסגרים מקומיים במוקדי תחלואה ובצמצום הפעילות במגזרים הציבורי והפרטי. נוסף על כך, תכניתו של גמזו כוללת צעדים הדומים לאלה שננקטו בפסח. בישיבה הקודמת של קבינט הקורונה התבקש הפרופסור גמזו להכין תכנית מגירה להטלת סגר במתכונת "ריסון מהודק". כמו כן, גמזו יציג בקבינט סטנדרט אחיד להתקהלויות.

משרד הבריאות מצא היום שבחודשים יולי-אוגוסט לא עודכנו בנתונים 53 נפטרים מקורונה מפרויקט מגן אבות ואמהות בבתי האבות. עקב כך מתבצעת בדיקה אם ישנם מקרים נוספים שלא דווחו. עד כה המוסדות הגריאטריים, ביניהם מוסדות פרטיים, דיווחו באופן נפרד לחמ"ל הקורונה ומשם הועבר המידע למערכת הממוחשבת המציגה את הנתונים. בתוך כך, בשל שיפור במצב התחלואה משרד החינוך ביטל את אזהרת הביקור בירכא. 

שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה לבצע בדיקה מעמיקה בעקבות המקרה ולהביא בפניו את ההמלצות תוך שבוע, כולל המלצות אישיות במידת הצורך. במקביל, מנכ"ל משרדו פרופסור חזי לוי הורה לאחד את הדיווחים למקור אחיד של כל המוסדות הרפואיים, בכללם המוסדות הגריאטריים כדי לסייע בעדכון השוטף.

כמו כן, משרד הבריאות עידכן שלאחר היענות התושבים בירכא לפעילות שכללה את הגברת האכיפה והבדיקות הוחלט לבטל את אזהרת הביקור ליישוב. בזכות היענות התושבים באיזור נבדקו במשך ארבעה ימים 2,085 מתושבי האיזור. אובחנו 75 חולים מאומתים שזיהויים איפשר ביצוע חקירות ובידוד החולים ואנשים שבאו במגע איתם. 

שבמהלך הימים האחרונים התקיימה פעילות משולבת של פיקוד העורף, המשטרה ,מד״א, קופות החולים, אנשי הרשות המקומית, אנשי הדת, נכבדי העדה הדרוזית ומשרד הבריאות בכדי לזהות תחלואה בקורונה ולקטוע שרשראות הדבקה.

פרופסור חזי לוי התייחס למצב התחלואה בנגיף ואמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "אנחנו מוטרדים. אנחנו נמצאים בנקודת זמן שבה התחלואה לעתים עולה ולעתים עושה רושם שהיא מתייצבת. בתי החולים מלאים בחולים קשה ובמונשמים. פנינו לציבור כדי לעבוד ביחד ולהגן על עצמנו, אבל לא תמיד נענים לנו". הוא הוסיף: "במקומות שמתנהגים בצורה אדומה ועקבית במגזרים השונים, נצטרך להדק את הרסן. מאוד מקווה שבחגי תשרי לא נצטרך סגר". 

האזינו לריאיון עם חזי לוי

כמו כן, משרד הבריאות עדכן שמאתמול אותרו 1,644 נדבקים חדשים בקורונה. בסך הכל ישנם 23,779 חולים פעילים. מספר המתים בארץ מאז פרוץ המגפה עומד על 719. בבתי החולים ישנם 401 חולים בקורונה במצב קשה מהם 118 מונשמים. מספר הבדיקות אתמול עומד על 27,799.

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, עמיחי שטיין ונוב ראובני