אובמה וקלינטון, הלילה

אובמה: טראמפ לא הועיל לאיש מלבד עצמו וחבריו

נשיא ארצות הברית לשעבר תקף את הנשיא המכהן בועידת המפלגה הדמוקרטית. גם הילרי קלינטון וננסי פלוסי לא חסכו בביקורת מטראמפ. קמלה האריס נבחרה באופן רשמי למועמדת המפלגה לתפקיד סגנית הנשיא
נתן גוטמן
20 באוגוסט 2020
06:31

נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה תקף הלילה (רביעי) ביומה השלישי של ועידת המפלגה הדמוקרטית, את הנשיא המכהן דונלד טראמפ. בדברים שנשא במשדר הווירטואלי אמר אובמה כי כשסיים את תפקידו קיווה שטראמפ יגלה עניין במדינה, אבל זה לא קרה. ״הוא לא גילה שום עניין בלהשתמש בכוח העצום של המשרה שלו כדי לעזור לאיש מלבד עצמו וחבריו", אמר אובמה. הוא הוסיף כי דונלד טראמפ לא צמח לתוך התפקיד, כי הוא לא מסוגל.

גם שרת החוץ לשעבר של ארצות הברית, הילרי קלינטון, שהובסה על ידי טראמפ במרוץ לנשיאות לפני ארבע שנים, תקפה את טראמפ. "הלוואי ודונלד טראמפ היה יודע איך להיות נשיא, משום שאמריקה זקוקה לנשיא עכשיו", אמרה קלינטון. "המפלגה הדמוקרטית לא הסכימה עם טראמפ בנושאים רבים, אבל אם הוא היה שם את האינטרסים והאגו שלו בצד, הוא יכול היה להוכיח שאנחנו טועים", הוסיפה.

קלינטון המשיכה ואמרה "זוכרים איך בשנת 2016 כשטראמפ שאל מה יש לכם להפסיד? ובכן, עכשיו אנחנו יודעים: הבריאות שלנו, מקומות העבודה שלנו ואפילו החיים שלנו". קלינטון קראה לאזרחי ארצות הברית להצביע והוסיפה "ג'ו (ביידן) וקמלה (האריס) יכולים לנצח בשלושה מיליון קולות ועדיין להפסיד, תאמינו לי".

יושבת ראש בית הנבחרים האמריקני ננסי פלוסי לא חסכה ביקורת מטראמפ. בדברים שנשאה בוועידת המפלגה, אמרה פלוסי כי האומה האמריקנית מתמודדת עם האסון הבריאותי והכלכלית הנורא ביותר בהיסטוריה. "יותר מחמישה מיליון אמריקנים מובטלים, יותר מ-170 אלף מתו, ובמקום לחסל את הווירוס הנשיא טראמפ מנסה לבטל את הצעת החוק לטיפול רפואי במחיר נגיש".

בסוף הערב קיבלה קמלה האריס באופן רשמי את המינוי למועמדת המפלגה הדמוקרטית לתפקיד סגנית הנשיא. בדברים שנשאה הזכירה האריס את אמה שהיגרה לארצות הברית בגיל 19 מהודו ואת אביה שהיגר גם הוא למדינה מג'מייקה וסיפרה כי השניים הכירו כשצעדו יחד בשנות השישים בצעדת זכויות האדם.