איציק זרקא - דוקותיים

דוקותיים | איציק זרקא הביביסט מסביר למה כל כך מעט מגיעים להפגנות התמיכה ברה"מ

איציק - "ביביסט ברמה גבוהה" - מתייצב כל יום במאהל התמיכה בראש הממשלה ברחוב בלפור. איך יש לו זמן? הוא מעדיף לא לחשוף במה הוא עובד. מה שחשוב מבחינתו, זה שהוא בא למנוע אלימות ולקרב לבבות, ובשביל זה הוא אפילו מוכן לשיר "הנה מה טוב ומה נעים" עם המפגינים השמאלנים
מערכת כאן
20 באוגוסט 2020
13:31

"תכף, יכול להיות שהוא יצא...יאיר!", צועק איציק בקול רם לכיוון המעון הרשמי של ראש הממשלה, שבו מתגורר גם בנו - יאיר. הוא מגיע עם משפחתו להפגנות ובגאווה גדולה כל יום כדי לתמוך במשפחת נתניהו, בזמן שבצד השני של בלפור המונים ממשיכים להפגין נגד ראש הממשלה.

איציק זרקא בן ה-49 מתגורר במעלה אפרים שבבקעת הירדן. מארבעת נישואיו יש לו שישה ילדים ושישה נכדים, ומעדיף לא לספר במה הוא עוסק. האהבה היחידה שנשאר נאמן לה, והיא רק גדלה עם השנים - זו אהבתו לראש הממשלה בנימין נתניהו ולמפלגת הליכוד. הוא מגדיר את עצמו כ-"ביביסט ברמה גבוהה" וחשוב לו לקיים את ההפגנות בשיח מכבד ולא אלים.

"כמה שאתה רואה אותי כזה גדול, אני נגד אלימות. אני לא יכול לבוא לשמאל, להרים עליו יד. זה אח שלי לכל דבר".

כשאנו שואלים אותו על מיעוט המפגינים שבאים לתמוך בנתניהו, לאיציק יש הסבר מוכן: "אין פה מישהו שפה מממן אותנו, כל מה שאנחנו עושים זה מהכיס שלנו". הוא מרחיב: "אתה יודע כמה כסף רץ שם? אתה יודע איזה אוכל? איזה דברים הם מקבלים?". למרות הכעס על המפגינים שנמצאים בצד השני של ההפגנות וההכפשות ההדדיות שלא נפסקות, איציק בטוח שלא משנה מי חושב מה – אלימות לא באה בחשבון: "זה שיש פה קצת, אתה יודע, מהצד שלנו, מהצד שלהם 'בוגדים' ו'אנחנו בבונים', ו'אנחנו הספרדים' וחיילים של ראש הממשלה ועבדים של ראש הממשלה...כמה שאתה רואה אותי כזה גדול, אני נגד אלימות. אני לא יכול לבוא לשמאל, להרים עליו יד. זה אח שלי לכל דבר".

בביתו שבמעלה אפרים, אי אפשר שלא לשים לב לתמונות הרבות של איציק עם בכירי מפלגת הליכוד התלויות על המקרר. להבדיל משאר חברי הליכוד, התמונה של איציק וביבי ממוסגרת היטב ומקבלת את המקום המכובד ביותר בבית – בחדר השינה: "אם אני לא ישן איתה בלילה, אם אני לא מסתכל לפני שאני הולך לישון, אני לא נרדם. זה הלב שלי, החיים שלי, מר בנימין נתניהו - זה המלך".

עם הקריאות החוזרות שוב ושוב "לעולם לא תצעד לבד נתניהו!" ו-"אין עליך, אין כמוך, לא נחליף אותך בכלל...", השיירה התומכת ביבי שכוללת כ-400 רכבים יוצאת לדרך. שתיים מהעצירות שהשיירה מתכננת לעשות תכלול את בלפור כמובן וגם את תל אביב: "היום שיא עולם חדש אנחנו צריכים לעשות. חבר'ה, לצפצף, לצפצף!", איציק מכריז בעודו מוביל את השיירה.

למרות חילוקי הדעות שקשה להתעלם מהן, איציק מוכיח שאפשר גם אחרת, "אני לא בעד ההשמצות האלו, שמאלנים ושמאלנים ושמאלנים". הוא מגיע למאהל המפגינים בזרועות פתוחות עד כדי חיבוקים ואמירות חברותיות לכיוונו, ואומר בפניהם את מה שהוא מרגיש כלפיהם: "תאמין לי שאני אח שלך ואני איתך באש ובמים, נשמה שלי". הוא נשאר אופטימי ואף מרחיק בהצהרה יוצאת דופן: "אני חושב שביבי יישב פה עוד איזה עשור, בעזרת השם!".