-

כוכב תקשורת: כמה פעמים התראיין שר האוצר כ"ץ?

שמתם לב ששר האוצר ישראל כ"ץ כל הזמן מתראיין? לא משנה איזה ערוץ טלוויזיה או תחנת רדיו תפתחו, תמצאו שם את שר האוצר כ"ץ. החלטתי לבדוק את זה מדעית. פניתי לחברת "יפעת", חברה שעושה בקרת מדיה ופרסום, ושאלתי כמה פעמים שר האוצר התראיין מאז שהוא נכנס לתפקיד
שאול אמסטרדמסקי | פרשנות
20 באוגוסט 2020
19:30

שמתם לב ששר האוצר ישראל כ"ץ כל הזמן מתראיין? לא משנה איזה ערוץ טלוויזיה או תחנת רדיו תפתחו, תמצאו שם את שר האוצר כ"ץ. החלטתי לבדוק את זה מדעית. פניתי לחברת "יפעת", חברה שעושה בקרת מדיה ופרסום, ושאלתי כמה פעמים שר האוצר התראיין מאז שהוא נכנס לתפקיד.

הם אמרו, "תשמע, הוא התראיין כל כך הרבה שתחמנו את הבדיקה ובדקנו רק טלוויזיה ורדיו". והתשובה היא: 26 פעמים. שזה בערך פעם ביומיים. למעשה, הם עשו לי את הבדיקה הזאת שלשום ומאז הוא הספיק להתראיין שוב.

אמרתי רגע, אולי זה לא חריג, אולי כל שרי האוצר עושים את זה, אז ביקשתי מהם שיבדקו גם את כחלון -את החודשיים הראשונים של שר האוצר הקודם אחרי שהוא נכנס לתפקיד. הם בדקו והם חזרו עם תשובה: "תשמע, אפס, אפס עגול". ישראל כ"ץ 26, כחלון אפס. וזה לא שלא היה לו מה להגיד, אז הרכיבו תקציב, הוא היה יכול להתראיין, אבל הוא לא.

והאמת שהסיפור הזה לא נגמר כאן. הינה הדבר החמור מבחינתי - אנחנו במשבר כלכלי ענק, יש מיתון, יש אבטלה מאוד גבוהה, הייתם מצפים שגם פקידי משרד האוצר יתראיינו. אבל אתם יודעים כמה פעמים התראיינו ראש אגף התקציבים, מנכ"לית משרד האוצר, החשב הכללי,הכלכלנית הראשית, ראש רשות המיסים בתקופה האחרונה? הם לא.

אנחנו במשבר כלכלי חריף, אנשים רוצים להבין לאן אנחנו הולכים, מה המדיניות. הם רוצים תשובות מהפקידים, והפקידים לא מתראיינים. למה? אולי זה בגלל ששר האוצר לא רוצה שהם יביעו את דעתם? אולי זה בגלל שלשר האוצר לא נוח כשהפקידים מביעים עמדה שונה משלו? כי באופן מפתיע הם הפסיקו להתראיין פחות או יותר מאז ששר האוצר וראש הממשלה בנימין נתניהו נכנסו חזיתית בראש אגף התקציבים שאול מרידור.

אז כך הגענו למצב שאנחנו נמצאים במשבר הכלכלי החמור ביותר שידענו אי פעם, אנחנו במיתון, האבטלה גבוהה, ושר האוצר הפך את עצמו לפרזנטור הבלעדי. לכל האחרים הוא סותם את הפה.