הפגנת הימין בעד נתניהו סמוך למעון רה"מ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההפגנות בירושלים: 4 מפגינים נגד נתניהו נעצרו סמוך למעון רה"מ

המשטרה אכפה את החלטת בג"ץ לפיה אסור להרעיש אחרי השעה 21:30 • מוקדם יותר פינתה המשטרה את המוחים נגד רה"מ מהמתחם הסמוך למעונו, על מנת לאפשר את קיום הפגנת הימין
סולימאן מסוודה ועקיבא ווייס
20 באוגוסט 2020
21:35
עודכן ב 21:58

שתי הפגנות התקיימו הערב (חמישי) סמוך למעון ראש הממשלה בירושלים – של מתנגדי נתניהו ושל תומכיו. המשטרה עצרה ארבעה מפגינים נגד ראש הממשלה, לאחר שהודיעה להם כי עליהם לאכוף את החלטת בג"ץ, לפיה אסור להרעיש אחרי השעה 21:30 בערב. "המפגינים לא נענו לבקשתנו ואף החריפו את הרעש", נמסר מהמשטרה.

מוקדם יותר היום המשטרה פינתה את המוחים נגד ראש הממשלה, שסירבו לפנות את המאהלים שלהם לצורך קיום הפגנות הימין הערב. בין המפגינים שפונו בכוח על ידי השוטרים היה גם ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון, שאזק עצמו לגדר במקום, וח"כ יוראי להב-הרצנו מיש עתיד.

יו"ר הכנסת יריב לוין התייחס בחומרה להתנהלות המשטרה בעניין להב-הרצנו: "שוחחתי הערב עם חבר הכנסת על מנת להביע בפניו את הזעזוע שלי מהמקרה החמור אשר אירע מוקדם יותר היום. אני רואה בחומרה רבה את עיכובו והרחקתו של חבר הכנסת להב-הרצנו, תוך פגיעה בחסינותו כחבר כנסת, בחופש התנועה שלו ובחופש הפעולה שלו. מדובר באירוע החותר תחת יכולתו הבסיסית של חבר כנסת למלא את תפקידו, דבר שאסור להשלים עימו במשטר דמוקרטי".

מהמשטרה נמסר: "השוטרים עצרו וביקשו שיזדהה. לאור סירובו המשיכו ללוותו למתחם וגם שם ביקשו שיזדהה אך הוא סירב. בהמשך זיהה אותו מפקד המרחב, התנצל והכניסו בחזרה".