בני גנץ
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

גנץ לח"כים של כחול לבן: "אנחנו לא אנשים של משחקים ותרגילים"

בכיר בליכוד: "הגיבושון של כחול לבן נועד כדי למנוע מאשכנזי לחתור תחת גנץ" • השר יזהר שי מכחול לבן לכאן רשת ב: כל מדינת ישראל יודעת שמי שימשוך אותנו לבחירות זה רה"מ • בעקבות המשבר בקואליציה, ועדת השרים לחקיקה תדון בראשון רק בהצעות חוק הנוגעות לקורונה
מיכאל שמש ויערה שפירא
21 באוגוסט 2020
11:26
עודכן ב 13:44

המשבר בקואליציה: סיעת כחול לבן קיימה היום (שישי) אירוע "קבלת שבת" בכפר המכביה בתל אביב. בתום המפגש פרסם ראש הממשלה החליפי בני גנץ כי "אנחנו לא אנשים של משחקים ותרגילים, אנחנו אנשים של כבוד ותקווה. נפגשנו הבוקר כל כחול לבן להתרכז שוב במה שמחבר בינינו - שונים אך שווים כמו שמדינת ישראל צריכה להיות".

בכיר בליכוד אמר על הפגישה של חברי כחול לבן: "הגיבושון של הח"כים בכחול לבן נועד כדי למנוע מאשכנזי לחתור תחת גנץ".

בעקבות המשבר הפוליטי, ועדת השרים לענייני חקיקה תדון ביום ראשון הקרוב רק בהצעות חוק ממשלתיות שנוגעות למשבר קורונה. טרם נקבע מועד לישיבת ממשלה.

הבוקר אמר השר יזהר שי מכחול לבן בריאיון לכאן רשת ב כי "זה הזמן הגרוע ביותר אפילו לדבר על בחירות. אנחנו עכשיו, לצערי הרב, מבזבזים זמן מיותר. כל מדינת ישראל יודעת שמי שימשוך אותנו לבחירות זה רה"מ. מקווה שעד יום שני בלילה הוא ישנה את דעתו ויחליט שלא הולכים לבחירות".

על רקע דרישת הליכוד לבצע שורת שינויים בשיטת מינוי שומרי הסף כחלק מאישור החוק לדחיית מועד אישור התקציב אמר אתמול שר המשפטים, אבי ניסנקורן מכחול לבן כי במשמרת שלו נתניהו לא ייגע במינויים. הדברים נאמרו בשיחות שהתקיימו בישיבה סגורה של בכירי כחול לבן.