מתרחצים בחוף בת ים
צילום: דריו סנצ'ז, פלאש 90

בת ים מתירה כניסה לחופי העיר לתושבים בלבד

כניסה של אוטובוסים מאורגנים לחופים תיאסר, במטרה לצמצם את הצפיפות וסכנות ההדבקה בנגיף. נוסף לכך, תותר כניסה של עד 1,000 מתרחצים בחוף המופרד בעיר. במשרד הפנים הורו לראש העיר לבטל את ההנחייה, שיוצרת לדבריהם אפליה פסולה
דניאל אלעזר והדס גרינברג
21 באוגוסט 2020
16:51
עודכן ב 18:46

ראש עיריית בת ים צביקה ברוט הודיע היום (שישי) כי הכניסה לחופי הים תותר רק לתושבי העיר, בניסיון להוריד את הצפיפות בחופים בעיר ולמנוע הדבקה המונית בנגיף קורונה. בכניסה לחופים יוצבו שוטרים ופקחים שלא יאפשרו לאוטובוסים מאורגנים להיכנס למתחמי החוף. נוסף לכך, תותר כניסה של עד 1,000 מתרחצים בחוף המופרד בעיר. 

לחוף המופרד בבת ים, המשרת את הציבור החרדי, מגיעים אלפי תושבים באוטובוסים מאורגנים מערים כמו בני ברק, מודיעין עילית, אלעד ומקומות נוספים - שבחלקם ריכוז חולי הקורונה גבוה. זאת נוסף על צפיפות המורגשת בכלל חופי העיר בשבועות האחרונים, שגם אליהם מגיעים אלפים. לדברי עיריית בת ים, לאחרונה התגלו בחופים חולים שהדביקו אחרים בנגיף.  

ראש העיר ברוט מסר: "אנו עובדים מסביב לשעון כדי לשמור על בת ים עיר ירוקה, תוך שיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטים ועם תושבי העיר. בכוונתי לעשות הכול כדי לשמור על בריאות הציבור, ואני רואה בחומרה כל התקהלות ואי הנחיה לכללי משרד הבריאות שמצילים חיים. יש לנו את רצועת החוף היפה בארץ ואנחנו שמחים מאד לארח תושבים מערים אחרות, אך כפי שאנחנו ממעטים לארח בימים אלה אנשים זרים בבתים שלנו - כך נכון לעשות גם בחופי הים". 

במשרד הפנים, בראשות השר אריה דרעי, הבהירו לראש עיריית בת ים כי ההחלטתו מנוגדת לחוק, היא עוסקת בנושא אינו נמצא בסמכותו ויוצרת אפליה פסולה. בהודעת המשרד נכתב כי אם ברוט לא יחזור בו מהנחייתו יוצא צו שיורה לו לחדול ממנה. "חופי הרחצה הינם משאב ציבורי שעומד לרשות הכלל. משרד הפנים רואה את המקרה בחומרה רבה וימשיך לפעול למניעת אפליה בחופים ובכלל", כך נכתב בהודעה.